Signály, kterými tělo dává najevo, že jsou játra plná toxinů a potřebují odpočinek. Rozpoznejte je, dokud je čas

Fotografie: Freepik

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů, protože přeměňují toxiny na odpad, který odstraňuje močí a stolicí. Je to náročná funkce, protože plný toxinů je také náš životní styl. Časem se játra mohou stát depresivními, což vede k tomu, že nezvládnou plnit správně svou funkci a toxiny ukládá do tukových buněk, hlavně do břicha. Zjistěte, jak se nahromaděného tuku zbavit.

Co je vlastně tukové onemocnění jater?

Je způsobeno hlavně přebytečným tukem, který se v játrech ukládá. Játra jsou sice mastný orgán, takže v nich tuk je obsažen. Ale jestliže tvoří více než 5-10 % jejich celkové hmotnosti, dochází právě k tukového onemocnění. Tuto nemoc poznáte podle následujících znaků:

  • Změna hmotnost
  • Alergie
  • Chronická únava
  • Nadměrné pocení
  • Tvorba akné
  • Špatný dech

Změna hmotnosti je způsobena tím, že tělo ukládá nefiltrované toxiny v tukových buňkách. Zdravá játra vytvářejí protilátky, které na alergeny útočí. Alergie se může projevit, pokud se jejich fungování sníží. Chronická únava se časem může změnit dokonce na depresivní stavy nebo naládovat, proto by se tento příznak neměl podceňovat.

Stejně jako nadměrné pocení, protože pokud jsou játra nemocí napadena, jejich funkce klesá a játra se zahřívá. To vede k velkému pocení. Toxiny v těle mohou způsobit hormonální nerovnováhu, která způsobuje nevzhledné pupínky a akné.

Fotografie: Pixabay

Dokud se stav jater nezlepší, nezlepší se ani pleť. Potíže s játry může naznačovat také špatný dech. I přes správnou ústní hygienu můžete trpět nepříjemných zápachem z úst.

Jak nemocná játra vyléčit?

Tukovou nemoc lze zmírnit správnou stravou, připravit si můžete koktejly a sirupy z různých druhů rostlin a potravin, jako jsou kořen pampelišky, banány, sladké brambory nebo zázvor. Koktejly si dejte každé ráno místo snídaně a sledujte, jestli vám příznaky vymizí.

Stačí nasekat jeden banán společně s řeckým jogurtem, přidat zázvor, arašídové másla a čajovou lžičku kořene pampelišky. Promíchejte a ihned konzumujte.

Fotografie: Freepik

Vynechávejte alkohol, nekuřte a nedopřávejte si mnoho sladkostí, které mohou funkci jater také ovlivnit. Dbejte na pravidelný pohyb, jezte hodně ovoce a zeleniny. Játra jsou sice orgán, který dorůstává, ale i tak bychom se o ně měli dobře starat a zbytečně je nezatěžovat. Jestli ale máte příznaky a i přes doporučení nechtějí vymizet, raději navštivte svého lékaře.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]