Běžné návyky, které vedou k tloustnutí. Vyvarujte se jich a dosáhněte své vytoužené postavy

Fotografie: Freepik

Pokud si chcete udržovat štíhlou linii, vyvarujte se některých z těchto běžných návyků, které možná děláte každý den. Mají totiž velký vliv na ukládání přebytečného tuku a tím i na vzhled postavy.

Pokud si chcete udržovat štíhlou linii a vyhnout se nechtěnému přibírání na váze, záleží na tom, co děláte každý den. Tyto zvyky jsou totiž zodpovědné za případné hubnutí nebo naopak tloustnutí. Jakmile tyto návyky zodpovědné za přibírání na váze odstraníte, uvidíte, že zpomalíte proces ukládání tuku, a naopak možná nastartujete a pomůžete hubnutí.

Jídlo těsně před spaním

Těsně před spaním není normální jíst. Taková touha po jídle je většinou vyvolána úzkostmi a špatným pocitem. Často se jedná právě o nevhodný zvyk, který je potřeba co nejdříve odstranit. Většinou si totiž těsně před spaním nedáváte zdravé potraviny, ale naopak sáhnete po něčem sladkém nebo hodně kalorickém. A to už rozhodně není nic dobrého pro štíhlou linii. Snažte se udržovat si pravidelný režim a jídlo končit večeří.

Nedostatek spánku

Různé studie ukázaly, že špatný spánek může způsobit hormonální nerovnováhu, díky které se po jídle budete cítit nespokojeně. Málo spánku také negativně ovlivňuje hormony zodpovědné za signály pro hlad a chutě. Nedostatečnou energii si tak tělo bude chtít kompenzovat právě nezdravými a kalorickými potravinami.

Nesoustředíte se na jídlo

Pokud u jídla zároveň sledujete televizi, používáte mobilní telefon nebo pracujete na počítači, neužíváte si dostatečně rituál jezení, což může mít za následek, že se i po snědení své běžné porce necítíte dostatečně zasycení. V tomto případě skutečně pomůže vyhradit si čas na soustředěné jídlo.

Stres a úzkost

Chronický a dlouhodobý stres má negativní dopad na celý organismus. Patří sem i tloustnutí, kdy se při stresu snaží tělo zásobit tukem na horší časy. Zároveň může docházet k větším touhám na nezdravé a sladké potraviny, po kterých ještě více přiberete. Snažte se přidat do svého života meditaci a jiné uklidňující techniky.

Fotografie: Freepik

Jídlo málo žvýkáte

Hltání jídla a zapomínání na pořádné žvýkaní je častým zlozvykem. Jenže právě pořádné žvýkání má za následek, že se potrava řádně rozmělní, což nastartuje proces trávení a k tomu si perfektně uvědomíte, že vlastně jíte. Během pomalejšího tempa jezení se budete také dříve cítit sytí.

Pasivní životní styl s nedostatkem pohybu

Sedavý životní styl je jednou z hlavních příčin obezity na celém světě. Jídlo je snadno dostupné, takže běžně lidé přijímají více kalorií, ale naopak zapomínají na přirozený pohyb. Nemusíte trávit hodiny v posilovně, protože pozitivní efekt mají i pravidelné procházky a obyčejná chůze pěšky. To pomáhá nejenom proti tloustnutí, ale především jako prevence před nebezpečnými civilizačními chorobami, které jsou způsobené právě nedostatkem pohybu a tloustnutím.

Zdroj: Eatingwell