Prostá úprava jídelníčku může pomoci se snížením hladiny cholesterolu

Cholesterol je dnes velkým strašákem, jelikož výrazně ovlivňuje naše zdraví. Pokud máte z jeho vysoké hladiny obavy, je na místě ho snížit. A jak na to? Nemusí to být až tak složité. Stačí jenom změna stravování a zařazení těchto potravin do vašeho jídelníčku.

Oves

Poměrně podceňovaná potravina, která vám dokáže velmi zajímavě pomoci, když chcete snižovat cholesterol. Nejlepší jsou samozřejmě přírodní, nedoslazované ovesné vločky. Můžete s nimi zahájit ráno, třeba s trochou ovoce a mléka.

Celozrnné produkty

Jakmile má něco označení celozrnné, je to pro vaše tělo správnou volbou. A to platí i v případě zájmu o snižování cholesterolu. Hlavními klady je v tomto případě především vysoký obsah dostupné vlákniny.

Luštěniny

Může se jednat o fazole, může jít o čočku, ale i o další druhy luštěnin. I když je mnoho lidí vynechává, je to velká chyba. Jsou velmi dobrým zdrojem rozpustné vlákniny a tak mohou snižovat špatný cholesterol. Jenom pozor na plynatost způsobenou nadměrnou spotřebou.

Fotografie: Pixabay

Lilek

Skvělá zelenina třeba k těstovině, nebo jenom tak na gril. A díky nízké kalorické hodnotě se hodí i do dietního jídelníčku. A nyní už víte, že i prospěje vašemu zdraví.

Ořechy

Je jedno, zda jde o ty vlašské, o lískové, o arašídy, para ořechy, nebo třeba kešu. Všechny druhy jsou při zdravém stravování dobrou volbou i proto, že umí cholesterol velmi dobře snížit.

Rostlinné oleje

Že jsou tuky špatné? Jenom ty některé. Pokud chcete snížit hladinu cholesterolu, používejte výhradně kvalitní rostlinné oleje. A nemusí se jednat jenom o ten olivový. Alternativ se dnes dá pořídit více než dost.

Fotografie: Pixabay

Sójové boby

Všechny výrobky ze sóje umí snížit cholesterol. A je jedno, zda se jedná o mléko, o klasickou náhradu masa, nebo o cokoliv jiného. Pravidelnou konzumací tak prospějete svému zdraví. A hlavně – už si i pochutnáte.

Tučné ryby

Obecně jsou ryby hojně doporučovány. Pokud vám jde o hladinu cholesterolu, měly by být základem především tučné ryby. Z nich jasně vyhovuje známá trojice, a tou je makrela, tuňák a samozřejmě losos.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]