Rychlé cviky pro odstraněné nevzhledných faldíků v podpaží a na zádech

Fotografie: Depositphotos

I když jste dosáhli ideální hmotnosti, určité dietní excesy mají vždy nějaké následky. Někdy jsou špíčky na zádech a bocích známkou těla, kterému chybí tonus.

Cvičení pro podpažní a zádové faldíky musí být založeno na aerobním a anaerobním tréninku. K odstranění tuku v podpaží a na zádech je třeba provádět silová a kardio cvičení. Intervaly vám také pomohou zbavit se přebytečného tuku. Podívejte se na cviky, které vám pomohou zbavit se záhybů na zádech a v podpaží, a zjistěte, jak účinně odstranit problematické vyklenutí horní části trupu. Více prozradil fyzioterapeut Daniel Bubnis.

Jak se zbavit nechtěných záhybů

Cvičení na záhyby v podpaží a na zádech musí vycházet z aerobního tréninku. V aerobních podmínkách naše tělo horlivě spaluje tuky při fyzické námaze (kardio trénink), při anaerobním cvičení dochází k tvarování svalů a zároveň k redukci tuku, přičemž zvýšený metabolismus způsobuje zrychlené spalování kalorií i po ukončení fyzické aktivity (silové a intervalové). Zde je 7 jednoduchých cvičení, která můžete dělat doma.

Plavání na podložce

Plavecká poloha je velmi užitečná pro posílení břišních svalů a zad a umožní vám zpevnit záda. Jednoduše si lehněte na břicho. Nohy by měly být rozkročené a hrudník mírně zvednutý. Zvedněte současně levou ruku a pravou nohu. Střídejte pravou ruku a levou nohu. Můžete provést až 15 opakování tohoto cviku.

Boční prkno

Tento pohyb se doporučuje pro štíhlý pas. Pomáhá také posilovat záda. Při provádění tohoto cviku si lehněte na bok a opřete se o ruku. Postoj by měl být rovný a napjatý. Cílem je udržet polohu po dobu 10 až 20 sekund, než ji uvolníte.

Boční zdvihy s činkami

S činkami v každé ruce musíte současně zvednout paže a udržet je vysoko po dobu 30 sekund. Tento cvik procvičuje záda a boky. Jde o kompletní pohyb, který vám pomůže zbavit se nepříjemných záhybů.

Poloha kobry

Toto cvičení kombinuje jógu a silový trénink. Poloha kobry spočívá v lehu na břiše s maximálně zvednutým hrudníkem. Vybaveni činkami tlačte tricepsy dozadu tak, aby se dotýkaly zadní strany stehen. Tento pohyb posiluje záda. Vydržte v této pozici a opakujte ji 15krát.

Šikmé ohyby s fitness míčem

Pro toto cvičení budete potřebovat fitness míč. Při nošení doplňku se protáhněte do stran. Stejný pohyb provádějte na druhé straně po dobu asi 15 sekund. Pokud chcete posílit šikmé břišní svaly, je to ideální pohyb.

Fotografie: Pixabay

Boční pohyb trupu s míčem

Tento cvik je ideální pro posílení šikmých a břišních svalů a je výzvou pro vaše záda. Držte míč rovně před sebou a pohybujte se do stran zleva doprava. Opakujte 15krát.

Dřep s činkami

Při tomto pohybu procvičíte zádové a břišní svaly. Je to jednoduché: stačí držet činky s rovnýma rukama za zády v dřepu a pak činky přitáhnout k hrudníku. Proveďte 15 opakování tohoto cviku.

Zdroj: Healthline, Healthline