Jednodušší domácí způsob odstraňování šedivých vlasů tu ještě nebyl. Bramborové slupky vše vyřeší samy

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí šedivé vlasy, nemusíte nutně používat chemické přípravky pro barvení nebo jiné komerční výrobky. Skvěle vám postačí tento účinný domácí lék.

Šedivé vlasy jsou dle mého názoru největším nepřítelem (nejen) každé ženy. Pokud se objevily i na vaší hlavě, nemusíte nutně spěchat do obchodu a kupovat si komerční výrobky plné chemických sloučenin na jejich obarvení. Skvěle vám totiž dokáže pomoci jednoduchý domácí lék. Stačí vám jediná ingredience a problém bude pryč.

Jak na šedivé vlasy po domácku

Všimla jsem si, že většina žen se po objevení prvních šedých vlasů snaží problém okamžitě zamaskovat jejich zabarvením. To však nemusí být vůbec prospěšné, problém tak naopak mohou ještě více zhoršit. Je také vhodné se v tomto případě ujistit, že se nejedná o známku žádného nebezpečí – jak jsme totiž na webu ZdravéStravování nedávno sdíleli, mohlo by se také jednat o příznak vážného onemocnění.

Jakmile si budete jistí, že je vše v pořádku a akorát vám tělo dává najevo, že již nejste nejmladší, můžete se obrátit na zcela přírodní domácí lék – ten kromě vody navíc vyžaduje k přípravě pouze jedinou ingredienci, a to 200 gramů bramborových slupek. Jedná se o velmi účinné přírodní léčivo, které vám pomůže obnovit barvu svých šedivých vlasů, a to bez sebemenšího rizika poškození pokožky nebo vlasových folikul.

Vlasy se probudí k životu: Jogurtová maska ušetří peníze za kosmetické přípravky

Příprava a aplikace domácího léku

Samotná příprava tohoto jedinečné léku je velmi jednoduchá. Stačí postavit vodu na oheň, poté do ní přidat bramborové slupky a nechat je vařit alespoň 5 minut. Nakonec směs stáhněte ze sporáku a nechte chvíli louhovat. Jakmile kapalina ztmavne a vychladne, bude připravená k použití – poté si stačí umýt vlasy jako obvykle pomocí běžného šamponu, a až budete hotovi, směs si rovnoměrně rozprostřete po vlasech. Ty si ještě zabalte do ručníku a nechte zábal působit alespoň hodinu. Nakonec si vlasy opláchněte teplou vodou.

brambory
Fotografie: Pixabay

Tato přírodní kúra vám pomůže ztmavit vlasy postupně, takže nečekejte magické výsledky již po prvním použití. Postup provádějte do doby, než budete spokojení – můžete, kolikrát chcete, protože nezpůsobí žádné poškození vlasů ani pokožky. Dále je pak podle lékařky Debry Rose Wilson dobré vyhnout se kouření, chránit vlasy před sluncem a dbát na zdravý jídelníček (zejména na potraviny s bohatým obsahem vitamínů a minerálů).

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]