Přírodní léčba pih a hnědých skvrn na obličeji. Síla citronu, cibule nebo kakaa předčí očekávání

Fotografie: Depositphotos

Pihy jsou běžným kožním onemocněním, které může postihnout lidi každé věkové kategorie. Zbavte se jich pomocí přírodní léčby.

Pihy jsou běžným kožním onemocněním, při kterém se na obličeji nebo na jiné části těla tvoří hnědé (či šedé) skvrny. Obvykle k němu dochází v důsledku vystavení slunečnímu záření nebo hormonální nerovnováhy způsobené během těhotenství. Přestože nepředstavují žádnou život ohrožující poruchu, mohou nepěkně narušovat váš vzhled, a proto vám přinášíme několik přírodních způsobů, jak se jich můžete jednou provždy zbavit. Více prozradila lékařka Debra Rose Wilson.

Citronová šťáva

Pokud se chcete zbavit nevzhledných pih, můžete použít citronovou šťávu. Ta pomáhá bělit pokožku a odstraňovat z ní nevzhledné skvrny díky obsaženým kyselinám, které navíc přispívají k regeneraci pokožky. Metodu provedete tak, že jednoduše nanesete štiplavou tekutinu na postiženou část obličeje, necháte ji působit alespoň 20 minut a následně ji opláchnete studenou vodou.

Ovesné vločky

Oves působí jako přírodní exfoliátor, který účinně odstraňuje poškozenou a zbarvenou pokožku. Stačí smíchat dvě polévkové lžíce drcených ovesných vloček s jednou polévkovou lžící medu a vytvořit hustou mast, již posléze nanesete na pokožku obličeje. Tu nechte působit alespoň 20 minut a abyste získali co nejlepší výsledky, opakujte tuto metodu několikrát do měsíce. Výsledky uvidíte již po několika týdnech.

Kakaové máslo

Kakaové máslo je další skvělý přírodní prostředek, který lze použít k léčbě pih a zabarvení pleti. Jeho živiny totiž přispívají k přirozenému bělení a obnově pokožky, tudíž vám s problémem dokáže pomoci již během několika aplikací. Stačí nanést malé množství tohoto prostředku přímo na postiženou část pokožky obličeje a nechat ji působit přes noc jako hydratační krém. Metodu opakujte každý den do doby, než problém zmizí.

Cibulová šťáva

Cibulová šťáva patří mezi nejúčinnější prostředky pro léčbu nevzhledných pih. Obsahuje totiž sloučeniny síry, které pomáhají regenerovat přirozenou barvu pokožky, a léčit tak výskyt pih nebo jiných kožních onemocnění (kromě toho také vyživuje buňky a podporuje růst zdravé pokožky). Stačí ji aplikovat přímo na postižené místo, nechat působit alespoň 20 minut a poté ji opláchnout studenou vodou. Pro ještě lepší výsledky ji můžete smíchat ve stejném poměru s jablečným octem.

Mandle nebo mandlový prášek

Mandle obsahují bohaté množství užitečných bílkovin, které přispívají k přirozenému bělení pokožky, a vitamínu E, jenž pomáhá pokožku zjemňovat a chránit. Stačí smíchat jednu čajovou lžičku drcených mandlí nebo mandlového prášku se včelím medem a vytvořit hustou mast. Tu naneste na obličej, nechte působit alespoň 30 minut a poté ji opláchněte studenou vodou. Pro dosažení nejlepších výsledků opakujte stejný postup třikrát týdně.

Fotografie: Pexels

Nasekaný křen

Křen je dalším skvělý řešením pro odstranění pih a tmavých skvrn na pleti. Obsahuje totiž bohaté množství vitamínu C, který vyrovnává barvu pleti, a dalších důležitých živin, díky nimž přispívá k odstraňování odumřelých buněk a k obnově nové pokožky. Jednoduše si potřete postižená místa nasekaným křenem, nechte ho působit alespoň 20 minut a poté si opláchněte obličej studenou vodou.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]