Šedohnědé skvrny spojené s melasmou kazí celkovou vizáž. Domácí léčba zahrnuje i aloe vera

Fotografie: Depositphotos

Melasma je nepříjemný problém, který může snadno poškodit vzhled vašeho obličeje. Stačí se však obrátit na přírodní léčiva a příznaky zmizí během několika týdnů.

Melasma je poměrně častá kožní porucha, během níž se na obličeji začínají objevovat šedohnědé skvrny (postihuje především místa, která jsou nejčastěji vystavována slunečním paprskům). Nejčastěji toto onemocnění trápí ženy, proto je často spojováno s ženskými hormony – může se tedy objevit zejména v důsledku těhotenství, během menopauzy nebo kvůli užívání antikoncepčních pilulek, říká doktorka Cynthia Cobb.

Domácí léčba melasmy

Pokud jste žena, která užívá antikoncepční pilulky, nebo jste těhotná a objevily se vám na obličeji skvrny, je možné, že vyblednou ihned poté, co prášky vysadíte nebo porodíte. V dalších případech se poté můžete obrátit na účinné domácí prostředky pro jejich odstranění – skvěle vám dokážou pomoci přírodní léčiva, která podporují pokožku a zlepšují její regeneraci.

Aloe vera a kyselina tranexamová

Aloe vera patří mezi nejúčinnější přírodní léčiva pro podporu pokožky vůbec. Rostlinu si stačí zakoupit a poté z ní získat dužinu – tu jednoduše rozprostřete na postižená místa a nechte ji několik minut působit. Takto postupujte každý den a brzy si budete moci všimnout pozitivních změn. Stejně tak působí kyselina tranexamová, která je obzvláště prospěšná při melasmě. Před její aplikací je však důležité poradit se praktickým lékařem, jenž vám poskytne bližší informace.

Sluneční ochrana

Pokud se chcete zbavit melasmy, je především důležité také chránit svou pokožku před slunečním zářením. Proto byste měli například každý den používat opalovací krém a nosit pokrývku hlavy pokaždé, když půjdete ven na světlo. Obzvláště opatrní byste měli být zejména během zimních měsíců, kdy je slunce velmi silné a vzduch příliš suchý – tehdy je vhodné aplikovat opalovací krém klidně každé dvě hodiny.

Přírodní způsoby bělení tmavé pokožky v podpaží. Estetický problém, který sráží sebevědomí, bude pryč

slunce energie
Fotografie: Pixabay

Polypodium leucotomos

Jedná se o kapradinu, která pochází ze Střední a Jižní Ameriky a její dávkování se skvěle osvědčilo při zmírňování příznaků tohoto nepříjemného onemocnění. Pokud si chcete pomoci, stačí se poradit se svým praktickým lékařem o této rostlině a následně zvolit vhodný druh léčby. Problémem je však skutečnost, že vědci dosud nepotvrdili, jaké je její nejvhodnější užívání.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]