Na tuto tradiční babičkovskou medicínu na zánět dutin většina lidí zapomněla. Vše najdete v kuchyni

Fotografie: Depositphotos

Sinusitida může velmi snadno ovlivnit každodenní život. Pokud se s ní potýkáte i vy, nechte prášky stranou a vyzkoušejte raději tuto přírodní směs.

Sinusitida je nepříjemné onemocnění, které způsobuje řadu příznaků, jako je kašel, nachlazení, bolest hlavy a mnoho dalších. Pokud se s ním potýkáte i vy, nemusíte však nutně užívat komerční léky plné chemie nebo jiné prostředky z lékárny. Mnohem lépe vám podle lékařky Nicole Leigh Aaronson dokáže pomoci domácí směs ze správných přírodních ingrediencí, jako je zázvor a jablečný ocet.

Přírodní směs proti příznakům sinusitidy

Přestože má většina lidí tendenci léčit sinusitidu a příznaky tohoto nepříjemného problému pomocí komerčních léků, mnohem lépe si s ním dokáže poradit správná přírodní směs. Ta nejenže působí zcela přirozeně, ale navíc je často mnohem efektivnější a levnější. Skvělým příkladem je toho kombinace zázvoru a jablečného octa. Obě ingredience jsou známy svými příznivými účinky na zdraví a získat je lze téměř v každém obchodě s potravinami.

Jak jablečný ocet, tak i zázvor si podle serveru Healthline dokáží poradit s příznaky, jako je ucpaný nos, bolest hlavy, kašel, únava, nadměrné množství hlenu v dutinách a také horečka. Mimo jiné je pak jejich pravidelná konzumace spojována s podporou imunitního systému a lepší obranyschopností vůči dalším nemocem, včetně trávicích problémů. K přípravě léčivé směsi budete potřebovat následující ingredience:

  • jablečný ocet a
  • zázvor.

Proti ucapnému nosu a rýmě lze zakročit i bez drahé medicíny. Pomůže i zvlhčovač vzduchu a hydratace

Kořen zázvoru
Fotografie: Freepik

Příprava je poté již velmi jednoduchá. Zázvor stačí nastrouhat, následně ho vložit do vhodné skleněné nádoby a nakonec přelít jablečným octem tak, aby byl zcela pokryt. Jakmile budete mít hotovo, sklenici jednoduše uzavřete a za občasného míchání nechte odležet 10 dní při pokojové teplotě. Na ZdravémStravování jsme také psali o nejčastějších příčinách ucpaného nosu po ránu.

Dýchejte páru z připravené směsi

Léčivou směs můžete užívat tím, že se nad ni na několik minut skloníte a budete dýchat její výpary. Poté do ní namočte bavlněný kapesník, přiložte si ho na krk a nechte působit přes celou noc. Tímto způsobem pokračujte po dobu pěti po sobě jdoucích dnů, a jakmile proceduru dokončíte, veškeré problémy budou pryč. Pro zlepšení účinku tohoto léčiva můžete také začít pít více zázvorového čaje nebo uvařit kořen zázvoru a inhalovat páru z nápoje.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]