Přírodní postupy, které pomohou zahnat chřipku hned na jejím začátku

Když na sobě cítíte, že se objevuje chřipka, je třeba začít jednat. Zapomeňte na chemii a zkuste přírodní léky. Ukážeme vám, které jsou ty nejlepší. Pomáhají jak ve chvíli, kdy se objevují první příznaky, tak ve chvíli kdy chřipku máte, nebo také ve chvíli, kdy chcete myslet na prevenci. A nejde jenom o potraviny.

Spánek

Mezi osvědčené přírodní léky na chřipku patří i spánek. Stačí, když ho máte dostatek a vašemu tělu to opravdu velmi prospěje. Dojde k tomu, že vaše tělo bude mít sílu proti nemoci lépe bojovat, stejně jako dokážete spánkem srazit i horečku. Když to jde, snažte se spát v noci i přes den.

Kloktadlo

Nemusíte ho kupovat, protože si ho snadno vyrobíte. A i to můžeme zařadit mezi velmi dobré přírodní léky. Stačí jenom voda se solí, kterou pravidelně kloktejte. Zbavíte se nejenom bolesti v krku, ale také bakterií, stejně jako se zbavíte i nadměrného zahlenění.

Zinek

Dejte si buď potraviny bohaté na zinek, nebo klidně sáhněte po doplňcích stravy ve formě tablet. I zinek patří mezi dobré přírodní léky na chřipku. Hlavně proto, že dokáže dobře posilovat imunitu. Díky tomu si s nemocí tělo poradí samo velmi brzy. Pozor však na to, ať se zinkem nepředávkujete.

Voda

Při nemocech by se měl dodržovat pitný režim. Dokonce je lepší, když příjem tekutin zvýšíte. Vlivem teploty můžete být dříve dehydrovaní a tak je nutné tekutiny doplňovat více. Také nezapomeňte na tom, že potem a močí se z těla vylučují škodlivé látky. I proto je pití vody důležité a vlastně i léčivé.

Polévka

Kuřecí vývar, nebo jakákoliv jiná polévka také patří mezi dobré přírodní léky. Doplníte tekutiny, ze zeleniny vitamíny a minerály, zahřejete se a vypotíte. To vše jsou výhody, které pravidelná konzumace polévky přinese. Dejte si ji aspoň dvakrát denně, pořádnou porci a pěkně horkou.

Horká voda

Vodu už jsme jednou zmiňovali, a to v souvislosti s pitím. Nyní bude přírodním lékem horká voda, jejíž výpary budete vdechovat. Páru nasávejte nosem, díky čemuž se vám uvolní, začne se vám lépe dýchat a také eliminujete hlen.

Sprcha

Při chřipce se několikrát denně sprchujte. Nejlépe potom střídavě teplou a studenou vodou. Docílíte tak toho, že zlepšíte prokrvení, ale také spláchnete vše, co vaše tělo vyloučila potem. Navíc stále platí, že po sprše budete jako znovuzrození.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]