Přichází jaro! Máme tu pro Vás 7 tipů na úspěšný průběh jarního detoxu

Jaro je čas znovuzrození a vyčistění domácností, ale i Vašeho těla. Příroda nám na jaře poskytuje jídlo, které přirozeně detoxikuje.

1. Připravte Vaše tělo

Pomalu si připravujte své tělo na očistnou kůru. Tak 3-5 dnů před Vašim detoxem začněte eliminovat toxiny z Vaší stravy, jako je mléko, cukr, chemické sladidla a alkohol. Čím víc se připravíte na začátek očisty, tím méně budete mít pocity bolesti hlavy a únavy v průběhu detoxikačního programu.

2. Vyberte si ten správný detoxikační program

Udělejte si svůj průzkum, který program by Vám vyhovoval. Kůry jsou různě dlouhé od 1 až 5 týdnů, některé jsou založeny pouze na jídle, a jiné, které zahrnují koučování, se zaměřují na péči o sebe a výživu.

3. Získejte podporu od svých nejbližších

Průběh očistné kůry není vždy snadný.  Informujte své nejbližší, o připravovaném plánu a požádejte je o shovívavost a pomoc, k dosažení svého cíle. Pokud se můžete připojit k programu skupinové detoxikace, tím lépe.

4. Přidejte do jídelníčku správné potraviny

Jaro je úžasný čas na očistu, jelikož máme k dispozici více druhů ovoce a zeleniny, které mají přirozené protizánětlivé vlastnosti, díky nim Vám očistný program bude více chutnat.

5. Jezte a pijte

Detoxikace není dieta, tudíž byste neměli omezit příjem jídel či mít pocit hladu. Někdo si může představit, že detoxikace se rovná tekutá strava, ale není tomu tak, je jen nutné si vybírat ty správné potraviny. Co se týče pití, je nezbytnou a velmi důležitou součástí. Pijte spoustu čerstvé vody!

6. Hýbejte se

Nezapomeňte pokračovat v pohybu! Pot je skvělý způsob, jak detoxikovat tělo a pokožku.

7. Najděte si čas na odpočinek

Udělejte si čas na úplné „odpojení“ od všedních starostí. Uvolněte svoji mysl například meditací, časopisem a vydatným spánkem. Spánek je pro detoxikační program velice důležitý. Buňky našeho těla se v průběhu spánku omlazují a regenerují.

Věříme, že díky těmto tipům bude průběh Vaší očistné kůry úspěšný.  Mějte pevné nervy a hlavně vůli, abyste došli ke svému vytčenému cíli.

Obrázky: pixabay.com