Pravidelné pití sklenice vody s citronem má blahodárné účinky na tělo

Fotografie: Freepik

Voda s citronem má pozitivní vliv na naše zdraví. Prospěšná je po cvičení, ale také dodává našemu tělu energii a potřebný zdroj vitaminu C. Zjistěte, jaké jsou její další benefity, jak často ji konzumovat a jak na její přípravu.

Voda s citronem je oblíbeným nápojem mnoha lidí. Často ji konzumujeme, aniž bychom si byli vědomi všech účinků. Nejedná se pouze o způsob, jak se během dne dostatečně hydratovat. Vypití jedné sklenice vody s citronem je příjemný a zdraví prospěšný zvyk. Dopřávat bychom si ji měli každý den bez přestávky, a to klidně po dobu několika let. Jaké benefity nám tento elixír přinese?

Výhody konzumace citronové vody 

V dnešní době je nabízeno různé množství detoxikačních přípravků doslova na každém rohu. Místo toho, abychom zbytečně utráceli peníze za tyto předražené přípravky, můžeme je nahradit obyčejným citronem. Voda s citronem vyrovnává pH trávicího systému a pomáhá tak k rozkladu jídlu, zlepšení krevního oběhu a podporuje funkci jater a žlučníku. Pokud budeme pít sklenici denně, zajistíme si tak příjem doporučeného množství vitamínu C, který je považován za silný antioxidant a posiluje naši imunitu.

Fotografie: Unsplash

Pozitivní dopad bude mít tento zvyk i na stav naší pokožky. Vlivem antioxidantů obsažených v citronu bude naše pokožka působit čistě a mladistvým vzhledem. Voda s citronem také podporuje tvorbu kolagenu, takže dochází k omezené tvorbě vrásek. Pokud svůj den začneme šálkem teplé vody s citronem, nastartujeme tím náš trávicí systém a připravíme tělo na efektivnější vstřebávání živin. Dopomáhá nám také k odstranění přebytečných plynů z těla, nebudeme se během dne cítit těžce a nafoukle.

Dokonalý pomocník při sportu, ale i hubnutí

Pravidelné pití sklenice vody s citronem nám také zajistí to, že se během dne budeme cítit plně a omezíme tím ujídání malých kousků nezdravých potravin. Pomůže nám to během hubnutí. Pokud budeme pít dostatečné množství takto připraveného nápoje, konzumace nezdravých a sladkých nápojů bude omezena na minimum. Sklenice vody s citronem je ideální také po cvičení, protože do našeho těla doplní potřebné elektrolyty, které jsme ztratili pocením během cvičení.

Fotografie: Unsplash

Pokud je to možné, na přípravu nápoje vždy používejte čerstvé citrony. Vyvarujte se konzumace citronového koncentrátu. Citron rozkrojte na 2 poloviny, jedna polovina citronu je ideální pro přípravu 250 ml nápoje. Citron vymačkáme do vody, která může být horká i studená. K dochucení nápoje se hodí med, okurka, zázvor, kurkuma nebo lístky máty. Můžeme také zkusit kombinaci citronu a limetky.

Zdroj: Healthline