Staří Egypťané ji nazývali rostlinou nesmrtelnosti. Aloe vera je doslova zlatým pokladem, který likviduje zdravotní neduhy

Fotografie: Pixabay

Aloe vera je rostlinou dobře známou pro své blahodárné účinky, jež se využívají v kosmetických i potravinářských produktech.

Aloe vera našla velké využití jako léčivá rostlina a její blahodárné účinky jsou známé již po tisíce let. Staří Egypťané ji nazývali „rostlinnou nesmrtelnosti“. Přestože se o této rostlině dobře ví, že přináší spoustu zdravotních přínosů, málokdo ji využívá

Obsah bioaktivních sloučenin

Rostlina s krátkými stonky má tendenci ukládat vodu do listů. Je běžnou součástí kosmetických, farmaceutických a potravinářských výrobků. Lepkavá tkáň listů zadržuje vodu a dodává jim mohutný vzhled. Tato slizká tkáň je ve skutečnosti gel, který používáte. Obsahuje nejvyšší koncentraci biologicky aktivních látek v rostlině. Aloe vera gel je bohatý na vitamíny, minerály, aminokyseliny a antioxidanty. Zlepšuje elasticitu pokožky a brání vzniku vrásek.

Antioxidační a antibakteriální vlastnosti

Lidské tělo potřebuje antioxidanty. Čerstvý gel z aloe vera je plný antioxidantů, známých také jako polyfenoly. Tyto antioxidanty a několik dalších sloučenin, které se nacházejí v gelu aloe vera, brání růstu bakterií, a tím jsou skvělou prevencí před vznikem infekcí.

Léčí popáleniny a drobné ranky

Studený gel z aloe vera se často aplikuje lokálně a většina lidí ho ráda důkladně vtírá do postižené oblasti kůže. Je to běžný lék na vředy, popáleniny, dokonce i spáleniny od slunce. Použití aloe vera gelu dokáže zkrátit dobu hojení popálenin o úžasných 9 dní. Jeho účinek byl přirovnáván k účinku konvenčního léku.

Fotografie: Pixabay

Ústní voda, která snižuje tvorbu plaku

Mnoho lidí trpí zubním kazem a onemocněním dásní. Těmto problémům můžete předejít a napravit je snížením hromadění plaku na zubech. 100% čistá šťáva z aloe vera je stejně účinná jako chlorhexidin, standardní složka ústní vody.

Snižuje příznaky zácpy

Aloe Vera je účinný lék na zácpu. Lepkavá žlutá tkáň pod slupkou listů dává aloe vera schopnost zmírňovat zácpu. Aloin neboli barbaloin je klíčovou sloučeninou v aloe vera. Má silný projímavý účinek. Pozor však na množství, odborníci se domnívají, že časté používání této léčby vyžaduje opatrnost.

Zdroj: Healthline, Healthline