Porucha funkce štítné žlázy je omezující onemocnění. Existuje však nápoj, který pomáhá tlumit jeho projevy

Fotografie: Freepik

Onemocnění štítné žlázy postihuje čím dál více lidí. Pokud jím trpíte také, zjistěte, jak můžete zmírnit jeho projevy.

Štítná žláza je vcelku malý, avšak velmi důležitý orgán v našem těle. Hormony štítné žlázy ovlivňují metabolismus živin (zejména tuků, bílkovin a cukrů), ovlivňují termoregulaci, zvyšují spotřebu kyslíku a jsou klíčové i pro správnou funkci tkání a orgánů. Při vývoji plodu zodpovídají v těhotenství za správný vývoj mozku dítěte. V případě, že je funkce štítné žlázy nedostatečná, hovoříme o tzv. hypotyreóze. S jednoduchým receptem její funkci podpoříte a zmírníte její projevy, potvrzuje lékařka Kim Chin.

Fotografie: Freepik

Recept vám pomůže zmírnit projevy onemocnění

V případě, že hypotyreózou trpíte, je vždy důležité řídit se pokyny endokrinologa. Medikaci pak můžete podpořit uvážlivým výběrem potravin, které jsou bohaté na sloučeniny, vitamíny a minerály, jež pomáhají tlumit příznaky snížené funkce štítné žlázy. Následující recept je kombinací avizovaných potravin a napomáhá snížit únavu, obnovit vitalitu vašeho organismu a navíc stimulovat hubnutí.

Fotografie: Freepik

Nápoj si namícháte s pomocí zázvoru, skořice, brusinek, muškátového oříšku a citronu. Citron (ale i pomeranč) pomáhá účinně bojovat s letargií, muškátový oříšek podporuje trávení, brusinky jsou bohaté na jód (štítná žláza ho potřebuje ke správné funkci), skořice dodá tělu energii a celkově snižuje únavu a zázvor je bohatý na hořčík, draslík a zinek, což jsou minerály, které jsou odborníky doporučeny pro optimalizaci funkce štítné žlázy.

Příprava je rychlá a nápoj je chutný

Pro přípravu vitamínového nápoje si připravte 1 šálek brusinkové šťávy, 2 sklenice vody, půl čajové lžičky skořice, čtvrt čajové lžičky mletého zázvoru, čtvrt čajové lžičky mletého muškátového oříšku, čtvrtinu čajové lžičky citronové šťávy a tři čtvrtiny lžíce pomerančové šťávy. V prvním kroku nalijte připravenou vodu do menšího hrnce a přiveďte ji k varu. Do ní následně přidejte zázvor, skořici, muškátový oříšek a brusinkovou šťávu.

Fotografie: Freepik

Směs nechce na chladném místě dvacet minut odstát a poté do ní přidejte citronovou a pomerančovou šťávu. Při dostatečné a pravidelné konzumaci takto připraveného nápoje můžete zanedlouho pozorovat výrazné zmírnění projevů snížené funkce štítné žlázy. Ovšem důležité je, abyste vždy dbali na rady lékaře, potažmo užívali předepsanou medikaci. Výše uvedený nápoj je podpůrný, nikoliv léčebný.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]