Obyčejný citron jako účinný pomocník při problémech s trávením

Fotografie: Freepik

Špatné trávení známe jako bolest, která se neustále vrací. Pociťujeme ji především v horní oblasti břicha. Může ho způsobovat několik faktorů, například špatné stravovací návyky jako je přejídání či častá konzumace mastných a kalorických potravin. Problémy způsobuje také přejídání a příliš rychlé jezení jídla. Nevhodné jsou rovněž příliš pálivé pokrmy, kofein, alkohol, čokoláda a slazené nápoje. Jak vám v tomto případě může pomoci citron?

Skrytá síla citronu, o které jste určitě nevěděli

Trávicí obtíže se mohou projevit jako pálení žáhy, kdy se nám žaludeční kyseliny „vrací“ zpět do krku skrze jícen. Bolest v oblasti žaludku ale může ukazovat i na jiné problémy. Například infekci způsobenou jídlem. Trávicí obtíže naštěstí obvykle nejsou nebezpečné a časem zmizí. Citron tento proces může urychlit. Že je v něm spousta vitamínu C a antioxidantů jste zřejmě už slyšeli. Věděli jste ale také, že

  • dokáže léčit problémy se zažíváním
  • urychluje úbytek hmotnosti při redukční dietě

Dle nedávno zveřejněné vědecké studie vyšlo najevo, že citron stimuluje tělo, aby produkovalo více žluči. Díky tomu zlepšuje a urychluje trávící proces. Další studie zase zjistila, že aktivní látky, které se nachází v citronu, zabraňují ukládání tuku v těle. Udělejte z některého z následujících nápojů svého spojence v boji s nadváhou a uvidíte, že tuky budou mizet jedna radost. Pro ještě rychlejší hubnutí doporučujeme do nápojů přidávat lžičku drceného lněného semínka či vlákninu psyllium.

Fotografie: Pixabay

Citron pomáhá snížit riziko metabolických poruch a bojuje proti volným radikálům způsobujícím stárnutí buněk. Zjistěte, co lze z citronu připravit. Pro následující recepty je lepší plodina z organické bio farmy, u které máte jistotu, že citron nebyl chemicky ošetřen. Můžete ale použít i běžně dostupnou plodinu, kterou koupíte na trzích či v supermarketu.

Citronový džus s medem

Vymačkejte půlku citronu do malé misky. Přidejte med. Důsledně zamíchejte. Vzniklou směs je nejlepší pít na lačný žaludek brzy ráno. Pokud chcete vylepšit svůj zažívací systém, užívejte citronový džus každé ráno. Pro lepší účinek můžete přidat lžičku drcených lněných semínek nebo

Fotografie: Freepik

Citron, med a zázvor

Jde o silné trio, které vás dostane z každého nachlazení. A nejen to. Pomáhá také k lepšímu trávení, snižuje bolest a ničí záněty. Na následující recept budete potřebovat lžičku nadrceného zázvoru, sklenici vody, dvě lžičky citronové šťávy, lžičku medu.

Fotografie: Freepik

Povařte nadrcený zázvor v daném množství vody. Pokud chcete udělat nápojů víc, odměřte dávku následovně – na jeden šálek čaje jedna lžička nadrceného čerstvého zázvoru. Po třech minutách vypněte plyn a nechte stát deset minut. Sceďte nápoj a přidejte citronovou šťávu a med. Pijte při prvních symptomech obtíží se žaludkem.

Úvodní Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]