Pravidelné masírování uší pomůže řešit celou řadu nepříjemných problémů

Každý dennodenně zažíváme řadu nepříjemných momentů. Může jít o náročnou schůzku v práci, stres, shon, termíny, hádky. Je spousta toho, co nás může rozhodit. Vědci ale tvrdí, že řešení těchto problémů vůbec není tak v nedohlednu, jak by se mohlo zdát.

Ve skutečnosti stačí pravidelně praktikovat jedinou techniku, která vás těchto nepříjemných pocitů snadno zbaví a pomůže vám cítit se lépe. Jde o obyčejnou masáž uší. Že jste o tom nikdy neslyšeli? Masáž ušních lalůčků a určitých reflexních bodů na nich má skutečně velký vliv na řadu procesů v těle. Sami uvidíte, že tento jednoduchý krok dokáže hotové zázraky.

Méně svalové bolesti

Pokud pravidelně cvičíte, jistě dobře víte, že bolest svalů a kloubů je prakticky nevyhnutelná. Je to příznak únavy, který ale může být dost nepříjemný. Díky masáži uší se ale dá této bolesti poměrně snadno zbavit. Jemná masáž ušního lalůčku způsobuje prokrvení důležitých svalových struktur v těle, což vede k výraznému snížení bolesti a urychlení regenerace.

Méně stresu a úzkostí

Naše životní styly nám často nedávají příliš prostoru vypořádat se se stresem. Jsme neustále zahlceni a pokud nezvládáme dostatečně mentálně regenerovat, může nás tento stav dovést až ke zhroucení. Proti stresu a úzkostem nejlépe pomáhá pomalá intenzivní masáž boltce ucha a okolí ušního otvoru.

Bez migrén a bolestí hlavy

Ruku na srdce, také máte pocit, že vás hlava bolí více než dřív? Právě častá práce na počítači může způsobovat to, že nás častěji zasáhnou nepříjemné bolesti hlavy. Projevuje se tak únava očí, ale i celého mozku, který bývá často vlivem mnoha informací přetížen a vlastně konstantně pod tlakem.

Bolesti hlavy se však dá zbavit i jinak než jen prášky z lékárny. Postačí vhodně provedená masáž ušní lalůčků. Když k tomu ještě přidáte třeba mátový čaj, budete se hned cítit o poznání lépe.

Lepší kondice a snadnější udržování váhy

Nebudeme vám tvrdit, že díky masáži uší zhubnete. To je asi každému jasné, že to takto snadno nefunguje. Co však je pravda, je to, že masáž uší nám může usnadňovat udržování si správné hmotnosti i díky tomu, že normalizuje metabolické procesy v těle, zahání chuť k jídlu a zlepšuje trávení i vstřebávání živin.

Už žádné probdělé noci

Pokud vás trápí nespavost, a ještě jste masáž uší nevyzkoušeli, není na co čekat. Právě ta vám může od vašich dlouhodobých obtíží ulevit. Zapomeňte na dryáky, které vám předepisuje lékař, abyste v noci snadno usnuli. Ty akorát ničí vaše zdraví a mají řadu vedlejších účinků.

Raději si před spaním dopřejte příjemnou uklidňující masáž uší, díky které usnete, jako když vás do vody hodí. A ráno se probudíte odpočatí a plni energie. Postačí asi deset minut masáže ušních lalůčků a oblasti za uchem. Díky tomu dojde k maximálnímu uvolnění a relaxaci.

Fotografie: Freepik, Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]