Čaje, které vám pomohou zbavit se nepříjemné bolesti zubů

Trápí vás bolesti zubů? Než sáhnete po tabletách, zkuste vypít šálek lahodného čaje. A můžete si hned vybrat. Čajů, které pomáhají a ulevují od bolesti zubů existuje mnoho. Přinášíme vám seznam čajů, které můžete vyzkoušet. Některé z čajů mají účinky mírné, jiné silné. Vybírejte tedy nejen podle chuti, ale i možných účinků.

Zelený čaj

Možná jej doma máte, protože patříte k fanouškům zeleného čaje, ale netušíte, že může pomoci také při problémech se zuby. Zelený čaj obsahuje taniny, které mohou dočasně zmírnit bolest. Vždy, když si dáte doušek, ujistěte se, že necháte zdravý nápoj přijít do kontaktu s bolavým zubem. Silnější čaj bude mít silnější účinky, ale zase všeho s rozumem.

Černý čaj

Zelený čaj není jediný, který je plný taninů na zmírnění bolesti, je to také černý čaj. Ve skutečnosti si můžete vložit vlhký černý čajový sáček do úst a pak do něj jemně kousnout postiženým zubem pro okamžitou úlevu.

Hřebíček

Stovky let tradiční léčitelé doporučují žvýkat několik pupenů hřebíčku pro zmírnění bolesti zubů. Anebo si z několika pupenů a horké vody připravit lahodný hřebíčkový čaj. Podle vědců existuje v hřebíčku sloučenina zvaná eugenol.

Hřebíček vám tak může pomoci vyrovnat se s bolestí, má anestetické a protizánětlivé vlastnosti. Je také možné přidat pár pupenů hřebíčku do heřmánkové čaje. Také heřmánek je znám svými léčivými vlastnostmi.

Neem čaj

Neem je jeden z názvů pro strom, který je považován za jeden z nejužitečnějších stromů vůbec. Ajurvédští léčitelé vysoce doporučují příjem tohoto čaje pro léčbu bolesti zubů. Bylinkový čaj se ve skutečnosti doporučuje také pro řešení mnoha dalších problémů týkajících se úst, od zubního kazu po gingivitidu (zánět dásní).

Další doporučované čaje

  • Zázvorový čaj

  • Lékořicový čaj

  • Šalvějový čaj

  • Koriandrový čaj

Fotografie: Freepik