Pravidelné cvičení vám změní život k lepšímu – budete spokojenější, vyrovnanější a zdravější

Pravidelné cvičení vám změní život na spokojenější, šťastnější a zdravější. Lidé, kteří se věnují pravidelně pohybovým aktivitám, to mohou potvrdit. Žijí naplněnější život. Přitom těch, co sportují přirozeně z lásky k pohybu, je mizivá menšina.

Nejvíce cvičí ti, kteří si jednou kouzlo pohybu zkusili, vydrželi a zjistili, že to má skutečně kladný dopad na kvalitu jejich života. Proč byste měli každodenní pohyb do svého života zařadit i vy?

Pravidelné cvičení je nejlepším opatřením proti mnoha onemocněním. Pravidelná fyzická aktivita způsobí, že se stanete více optimisty, budete mít lepší náladu, častěji úsměv na rtech, budete vitální a prodloužíte si život o několik let. Početné průzkumy potvrzují, že pravidelně cvičící lidé mají o 20 až 30 % menší riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění, které usmrtí více než 50 % populace.

Silnější imunita

Pravidelná fyzická aktivita posiluje imunitu. Oslabená obranyschopnost těla bývá živnou půdou pro spuštění různých nemocí. Od banálního nachlazení, přes kožní potíže, až po alergie a závažnější choroby ohrožující život člověka.

Pohodlný způsob života = vážné riziko

Tvrdí se, že nejnebezpečnější zaměstnání je to sedavé – tudíž v kanceláři. Pokrok zastavit nelze, proto ubývá fyzických profesí včetně celkové námahy, kdy už ani domácí práce nejsou tak namáhavé, jako tomu bylo v minulosti. Několikahodinové sezení u počítače přináší sebou řadu zdravotních rizik. Počínaje bolestí krční páteře a zad, přes zobání jídla a podporování ukládání tuků, problémy s vyprazdňováním a zmiňované kardiovaskulární onemocnění z důvodu nedostatku pohybu.

Lepší psychika

Fyzická aktivita má kladný vliv nejen na tělo, ale i mysl a psychickou pohodu. Mohou za to endorfiny – hormony štěstí a radosti, ale i další aspekty. Pravidelné cvičení zkrátka prosívá zdraví ve všech směrech. Mimo utužení zdraví, zlepšení kondice a získání pěknějšího těla se cvičení projeví i na vaší tváři a pokožce. Pohyb (fyzická aktivita) stimuluje krevní oběh, tím se zlepšuje okysličení a prokrvení pokožky, která má mladistvější a jasnější vzhled. Potem se z těla dostávají pryč toxiny. Cvičení prodlužuje život, činí naše těla pevnějšími, odolnějšími, brzdí stárnutí a zlepšuje náladu. Posilujete nejen tělo, ale i psychiku a odolnost vůči vnějším vlivům.

Obrázek: pixabay.com