Pravidelná konzumace obyčejné červené řepy změní tělo k nepoznání

Červená řepa, nenápadná zelenina, která patří mezi nejzdravější plody, které můžeme do našeho jídelníčku zařadit. Díky vysokému obsahu nejrůznějších vitamínů, minerálů a další zdraví prospěšných látek má řepa mnoho pozitivních účinků na náš organismus. Poslední výzkumy ukazují, že má dokonce schopnost zvyšovat mozkovou aktivitu a je velmi účinnou prevencí proti kardiovaskulárním chorobám.

Salát z červené řepy pro zlepšení krevního oběhu a lepší trávení mastných potravin

Na přípravu tohoto salátu si připravte jednu červenou řepu, jednu mrkev, 100 gramů vlašských ořechů, tři stroužky česneku a tři polévkové lžíce bílého jogurtu, nebo případně majonézy. Nejprve řepu a mrkev očistíme a nastrouháme. Do vzniklé směsi přidáme prolisovaný česnek a nasekané vlašské ořechy. Vše důkladně promícháme a na závěr přimícháme jogurt či majonézu.

Salát z červené řepy s jablky pro obnovení zdraví a zlepšení stavu pokožky

Na přípravu této varianty řepného salátu budete potřebovat jednu červenou řepu, dva jablka, jednu polévkovou lžíci medu, jednu polévkovou lžíci olivového oleje, tři čajové lžičky citronové šťávy a bylinky na dochucení, například bazalku, petrželku či kopr. Červenou řepu s jablkem oloupeme a nastrouháme najemno. Následně přidáme med a citronovou šťávu. Vše důkladně promícháme a necháme přibližně pět minut odležet. Na závěr dochutíme bylinkami a olejem.

Salát z červené řepy a zelí pro očištění těla od toxinů

Na tento salát budete potřebovat  si jednu červenou řepu, 200 gramů zelí, dvě jablka, jednu mrkev, tři polévkové lžíce lněného oleje, jednu polévkovou lžíci citronové šťávy a bylinky dle vlastního výběru. Červenou řepu se zelím nastrouháme nebo najemno nakrájíme a do vzniklé směsi přidáme olej a citronovou šťávu. Vše promícháme a před podáváním posypeme čerstvě nakrájenými bylinkami.

Salát z červené řepy s jogurtem pro zpevnění pokožky

Tento salát jednoduše připravíte z jedné červené řepy, 150 gramů sušených švestek a ořechů, jedné čajové lžičky medu a 150 mililitrů bílého jogurtu. Začneme tím, že najemno nastrouháme červenou řepu, ke které následně přidáme nakrájené sušené švestky. Po přidání medu a jogurtu vše důkladně promícháme a před podávání posypeme nasekanými ořechy.

Salát z červené řepy se sýrem pro slavnostní příležitosti

Na přípravu této verze řepného salátu si připravte jednu červenou řepu, dvě mrkve, 150 gramů parmezánu, tři stroužky česneku, 50 mililitrů zakysané smetany a sůl a pepř na dochucení. Nejprve řepu a mrkev očistíme a nahrubo nastrouháme. Do vzniklé směsi přidáme prolisovaný česnek a nastrouhaný parmazán. Vše promícháme a na závěr přimícháme zakysanou smetanu a přidáme koření.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]