Tato relaxační koupel nohou 1x týdně vás navždy zbaví problémů s nadměrným pocením

Fotografie: Depositphotos

Časté pocení je problém, který vám dokáže snadno znepříjemnit každodenní život. Naštěstí existují způsoby, jež vám ho pomohou zahnat za každé situace.

Neustálý pot rukou a nohou během dne je velmi nepříjemný problém, který postihuje drtivou většinu lidí. Pokud trápí i vás, nemusíte se obracet na drahé lékařské výrobky, jež mnohdy nefungují tak, jak by měly. Pomoci vám dokážou jednoduché triky, jako je například lázeň z čajového extraktu nebo koupel studenou vodou. Stačí na to jít správně a pot bude brzy pryč, říká doktorka Elaine K. Luo.

1) Antiperspirant

Mnozí odborníci tvrdí, že antiperspiranty jsou na prvním místě v prevenci nadměrného pocení. Pokud se tedy před ním chcete ochránit, najděte vhodný výrobek na internetu nebo v kamenném obchodě a nastříkejte si ho po ránu do podpaží, na ruce a na nohy – tímto způsobem udržíte končetiny suché a nebudou se tolik potit. Používat ho můžete také před spaním.

2) Exfoliační pudr

Exfoliační pudr je skvělý doplněk s adstringentními vlastnostmi, který dobře saje nejen tekutinu, ale také pot. Abyste se tedy ochránili před nadměrným pocením, nasypte si malé množství tohoto účinného prostředku rovnoměrně na končetiny a nechte ho co nejdéle působit. Dejte si však pozor, abyste to s dávkováním nepřehnali a pudr se vám nevysypal po místnosti.

3) Kukuřičný škrob

Kukuřičný škrob podle mnoha odborníků působí velmi podobně jako exfoliační pudr. Stačí ho nanést na své končetiny a nechat působit stejně jako v předchozím případě – můžete ho však také smíchat s dezinfekčním prostředkem na ruce, antiperspirantem nebo citronovou či pomerančovou kůrou, což vám zaručí lepší výsledky.

Vysoký krevní tlak nebývá žádnou náhodou. Přispívá k němu například i životospráva nebo stres

brambory zelenina
Fotografie: Freepik

4) Čajový extrakt a studená voda

S potem vám také pomůže extrakt z černého čaje – stačí přidat pět kapek do 900 mililitrů vody a tekutinu vařit po dobu 5 minut. Jakmile uplyne stanovená doba, směs ochlaďte a každý večer před spaním si do ní namočte ruce na 30 minut. Stejně tak můžete využít sílu studené vody. Každé ráno si můžete dopřát studenou sprchu, nebo si mít ve studené vodě končetiny, a to alespoň po dobu 30 minut.

5) Bílý ocet s růžovou vodou

Smícháním stejného množství růžové vody a bílého octa získáte skvělý přípravek pro úlevu od pocení. Každé ráno namočte vatový tampon do hotového antiperspirantu a otřete si s ním dlaně a nohy.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]