Pevné poprsí nemusí být pouhým snem. Jednoduché cviky vám pomohou docílit kýženého cíle

Fotografie: Freepik

Zapomeňte na drahé krémy, které vám prsa nezpevní, raději cvičte – cviky nestojí nic, a navíc budete krásné, zdravé a konečně budete mít pevné poprsí tak, jak jste si přála. Cvičení prsních svalů je jedna z nejdůležitějších věcí.

Ovšem, bude také třeba napravit jiný ovlivňující faktor a tím je především správné držení těla. Pokud se hrbíte, vaše poprsí vypadá povadle. Narovnejte záda a lopatky zasaďte dolů, jistě teď vypadají vaše prsa lépe.

Proč cvičit právě prsní svaly?

Cvičení nezmění tvar kůže či její strukturu, ale vybudujete si svaly kolem prsa, které následně povislé prso nadzvednou. Prsa tak budou vizuálně hezčí a nadzvedlejší. To ovšem není vše! Jestliže máte sedavé zaměstnání, nesprávnou židli, vaše záda se ohýbají, svaly ochabují a celkové držení těla je špatné.

Tyto podmínky mají neuvěřitelný vliv na vzhled poprsí. Ramena jsou ohnutá dopředu, páteř se kulatí a prsa jsou tím pádem nevzhledná. Pokud jste mladí, vše se nějak přehlédne, ale s přibývajícím věkem se bude vše zhoršovat. Vidíte se v takových podmínkách, které ovlivňují povadlé poprsí? Začněte se cvičením ještě dnes!

Nezapomínejte na správnou podprsenku

Stejně jako cvičení, bude důležitý i výběr správné podprsenky. V tom ženy často chybují a vybírají si pro větší obvod prsou příliš malé košíčky. Možná jsou prsa více zvednutá, ale naopak poprsí deformují a celkově je to nezdravé. Prsa tak nemají dostatečnou a kvalitní podpěru, páteř je zatížená a ramena se naklání dopředu. Nestyďte se nad výběrem vhodné podprsenky strávit klidně i několik hodin. Jde o vaši krásu, a především zdraví.

Fotografie: Freepik

Začínáme s cviky – cvik 1.

Pro provedení všech cviků budete potřebovat:

  • Karimatku
  • Litrové lahve naplněné vodou nebo kilové činky

Pokud se vám nechce do posilovny nebo nemáte možnost navštěvovat posilovnu, cvičte jednoduše z domova, poradíme vám správné cviky. První cvik proveďte: posazením na židli, narovnejte záda. Vezměte si alespoň litrové láhve naplněné vodou či kilové činky, ohněte ruce v loktu, palce musí směřovat na čelo.

Nyní cvičte – “otevírejte hruď”. Ruce musí tvořit pravý úhel a paže se dotknou lehce hrudníku. Tento cvik provádějte 15x za sebou. Poté ruce vytřepte a opakujte ještě dvakrát po patnácti.

Cvik 2.

Tento cvik je obdobou prvního cviku. Posaďte se stejně jako u prvního cviku, ale ruce dejte do stran a vytvořte úhel 90°, poté ruce natahujte před sebe – stále držte ruce v úrovní prsou, neklesejte s nimi. Tímto pohybem vytvoříte takový půlkruh tažený ze stran. Jakmile budete mít ruce v natažené pozici, lahve se musí jemně dotknout. Pomalu vraťte zpět do výchozí pozice, paže mějte stále nahoře. Tento cvik opakujte 3x po 15ti.

Fotografie: Freepik

Cvik 3.

Nyní si na zem natáhněte podložku a lehněte si na záda. Nohy pokrčte a umístěte do úrovni boků. Vezměte lahve s vodou a natáhněte ruce nad prsa. Chyťte lahev oběma rukama a narovnané je umístěte nad hlavu. Pokud máte v rukou lehké závaží, snažte se ruce v loktech nad hlavou neohýbat. Pokud jej máte těžší, můžete je mírně ohnout. Poté vraťte opět nad prsa. Cvičte s intenzitou jako u předchozích cviků.

Cvik 4.

Opět si lehněte na podložku s nohama pokrčenýma a bederní páteř přitlačte na podložku. Ohněte ruce do pravého úhlu a umístěte lokty a paže na zem. Lahve směřují nahoru. Nyní ruce s lahvemi vytáhněte rovně nad prsa – lahve se mírně dotknou. Tento cvik provádějte pomalu. S natahováním rukou nespěchejte. Cvičte třikrát po deseti až patnácti pohybech.

Cvik 5.

Kliky jsou nejúčinnější a nejefektivnější vůbec. Zatím provádějte dámské kliky, poté můžete přecházet na tradiční kliky. Dlaně a kolena umístěte na podložku. Záda mějte stále narovnané. Nyní pokrčte paže a jděte bradou k zemi. Nedotýkejte se země hrudníkem. Poté se vraťte zpět nahoru. Opět proveďte tolikrát jako předchozí cviky. Tyto cviky provádějte i o zeď. Mějte vzpřímená záda i nohy a provádějte kliky o zeď.