Pozoruhodné zdravotní přínosy citronové trávy pro lidský organismus

Citronová tráva je vytrvalá rostlina s dlouhými štíhlými listy. Nachází se převážně v asijských zemích. Jak název napovídá, citronová tráva sdílí stejnou vůni jako citrusové ovoce, ale má jemnější a sladší chuť.

Citronová tráva je bylinná rostlina běžně používaná v asijské kuchyni díky své příjemné vůni a výrazné chuti. Z výživové stránky je vynikajícím zdrojem vitamínu A a vitamínu C, dokonce i nějaké množství vitamínu B. Kromě toho obsahuje kyselinu listovou, hořčík, zinek, mangan, fosfor, draslík, železo, vápník a měď. Mimo pestrého využití v kuchyni ji lze používat také jako doplněk nebo alternativní lék pro širokou škálu zdravotních zdravotních potíží.

Podpora trávení

Citronová tráva je vynikající pomůcka pro lepší trávení. Její antiseptické vlastnosti ničí škodlivé bakterie a parazity, které mohou napadat zažívací trakt. Tento pozitivní účinek citronové trávy pomáhá při léčbě běžných zažívacích potíží, jako je zácpa, zažívací potíže, pálení žáhy, nadýmání, zvracení, křeče v břiše, bolesti žaludku a plynatost. Kromě toho má antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají zmírnit bolest od gastroenteritidy. Pro nejlepší výsledky pijte čaj citronové trávy denně.

Reguluje hladinu cholesterolu

Pochlubit se může i vlastnostmi, které významně snižují rychlost absorpce cholesterolu ve střevním traktu. Navíc pomáhá při oxidačním procesu špatného cholesterolu v krevním řečišti, čímž účinně zastavuje hromadění plaku podél stěn krevních cév. Podle výzkumu lidé s vysokou hladinou cholesterolu, kteří používali 140 mg tobolky s obsahem citronové trávy, pozorovali významné snížení celkových hladin cholesterolu. Vysoká koncentrace draslíku také pomáhá při normalizaci krevního tlaku.

Detoxikační vlastnosti

Pravidelný příjem citronové trávy pomáhá při čištění a detoxikaci celého těla. Má močopudné účinky, které pomáhají při účinném odstraňování toxinů, kyseliny močové a špatného cholesterolu z krevního řečiště, což vede ke zvýšené frekvenci močení. Čaj má schopnost čistit různé orgány – včetně ledvin, močového měchýře, jater a slinivky břišní. Hraje klíčovou roli při zlepšování krevního oběhu.

Léčí chřipku a nachlazení

Citronová tráva má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, které pomáhají tělu při kašli, horečkách, nachlazení a symptomech chřipky. Je bohatá na vitamín C, pomáhá tudíž také při posilování imunitního systému a snižuje riziko infekce. Citrónová tráva je silná při ničení hlenu, který se mohl hromadit během nachlazení nebo chřipky. Pití čaje z citronové trávy je vysoce prospěšné pro ty, kteří trpí bronchitidou a astmatem.

Další skvělé přínosy citronové trávy

  • Bojuje proti rakovině

  • Poskytuje úlevu při artritidě

  • Zlepšuje produkci mateřského mléka

  • Pomáhá při úzkosti a depresi

  • Podporuje zdraví pokožky

  • Je vynikající deodorant – neutralizuje tělesný zápach

Fotografie: Pixabay