Potraviny, které většina lidí považuje za zdravé, ale jejich přílišná konzumace může spíše uškodit

Fotografie: Freepik

Existují pokrmy, které lidé velmi milují a myslí si, že jsou zdravé pro jejich tělo. Některá taková jídla ale klamou a patří spíše na seznam těch, které by mohly vašemu tělo ublížit.

Správná výživa umožňuje očistit tělo od toxinů, posílit imunitní systém a v neposlední řadě prodloužit život. Ne všechny potraviny a pokrmy, které jsou považovány za zdravé, ale zdravé skutečně jsou.

Fotografie: Freepik

Zafixovanou máme krupici nebo želé

Od dětství babičky i maminky učily děti, že krupice je zdraví prospěšná a posiluje tělo. Faktem je, že krupice není nic více než zpracovaná pšeničná krupice a nemá žádné užitečné vlastnosti. Krupice je navíc schopna zvýšit hladinu cukru v krvi, a to vede k přibývání na váze.

Zeleninový salát je jídlo, které je velmi oblíbené zejména u žen, které se snaží zatočit s kilogramy navíc. Salát, který obsahuje okurky a rajčata, může narušit proces trávení. Tato zelenina totiž nejde dohromady. Okurky jsou kyselé a rajčata zase sladká, a narušuje to rovnováhu. Mohou se tvořit plyny, a tak raději jezte tyto druhy zeleniny samostatně.

Mnoho lidí má za to, že rosolovité maso je zdravé jídlo. Obsahuje kolagen, který posiluje kostní tkáň a pokožka je díky němu pružnější a pomaleji stárne. I tady existuje jedno „ale“. V rosolovitém mase je spousta extraktiv. Proto se nedoporučuje konzumace takového masa lidem, kteří mají žaludeční onemocnění.

Fotografie: Freepik

Sushi může ohrozit lidský život, v jogurtu najdete spoustu chemikálií

Sushi je považování lidmi za zdravé jídlo. Mořské ryby a plody ale nejsou zpracované, což může v důsledku ohrozit i lidský život. Pokud si koupíte sushi v obchodě, můžete místo na kvalitní ryby narazit na jejich levné náhražky.

Jogurt je zdrojem probiotik, která jsou důležitá pro naše trávení a normální funkci střev. Výrobci ale do jogurtu přidávají chemikálie, aby prodloužili jeho životnost. Také jimi nahrazují příchutě nebo zvýrazňují chuť. Může to vést k mnoha alergiím nebo různým druhům poruch.

Zdroj: Eatwell

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]