Potraviny, které vás zbaví nebezpečných parazitů v těle

Fotografie: Getty Images

V průběhu života se může kdykoliv stát, že do našeho organismu pronikne některý z nepříjemných parazitů. V lékárně je proti těmto nezvaným hostům možné sehnat celou řadu přípravků. Drtivá většina z nich však obsahuje uměle vytvořené chemické látky, které mohou mít za následek zatížení celého organismu.

Mnohem efektivnějším řešením tohoto problému je využití přírodních léčiv, které si s parazity snadno poradí a zároveň dodají tělu další vitamíny a minerály přispívající k jeho správnému fungování.

Hřebíček a tymián

Vzniklý problém je třeba řešit od jeho samého počátku – v případě výskytu parazitů v těle zničením jejich vajíček. K tomu poslouží esenciální olej z hřebíčku. Právě toto oblíbené aromatické koření je považováno za jediný produkt ryze přírodního původu, který je schopný zničit vajíčka takřka všech parazitů.

Fotografie: Pixabay

Neméně účinný je v boji s parazity také tymián. Látky obsažené v této bylině stimulují brzlík – žlázu ovlivňující chod celého imunitního sytému. Tím dochází k aktivaci přirozených obranných mechanismů, jejichž činnost je v boji proti parazitům nezbytná.

Oreganový olej

Další efektivní zbraň představuje olej z oregana. Kromě antiparazitických, antivirových, antibakteriálních a antifungálních účinků obsahuje také velké množství antioxidantů, které účinně zachytí volné radikály.

Tento olej je účinný zejména proti parazitům vyskytujícím se v oblasti střevní mikroflóry. Mimo to byly potvrzeny také jeho pozitivní účinky v boji  rakovinou.

Česnek, král všech koření

Když se řekne „král koření“, řada lidí si vybaví česnek. Tento nejpopulárnější druh koření pocházející z čeledi amarylkovitých si dokáže poradit s viry, bakteriemi i parazity. Jeho účinky v boji proti virům a bakteriím jsou skutečně obdivuhodné. Účinný je však také v boji proti parazitům sajícím krev, jako jsou klíšťata, vši či blechy.

Fotografie: Pixabay

Tajemství zelené slupky vlašského ořechu

Od parazitů uleví také vlašský ořech. Nenechte se zmýlit, tentokrát se nejedná pouze o obsah jeho skořápky, ale také o její zelený obal. Právě tato zelená slupka známá svými barvicími schopnostmi obsahuje velké množství vitamínu C a dalších pro tělo potřebných minerálních látek. Tinktura z ní vytvořená je účinným přírodním lékem, který pomůže i od parazitů.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]