Smíchejte několik základních surovin a připravte si tak prostředek na zlepšení funkce jater a žlučníku

Fotografie: Shutterstock

Játra a žlučník jsou orgány, které jsou vzájemně propojené s několika dalšími funkcemi. Oba jsou umístěné na pravé straně břicha a spojeny žlučovody.

Játra jsou orgánem, který hraje v lidském těle zásadní roli – odstraňuje toxiny, syntetizuje hormony a enzymy, udržuje zásoby glykogenu a spravuje železo, vitamin A a měď. Žlučník je zodpovědný za ukládání žluči, která je játry vylučovaná. Pomáhá zlepšovat trávicí systém a umožňuje vstřebávat živiny efektivněji.

Sledujte svou stravu a veďte zdravý životní styl

Aby játra mohla nadále plnit důležité funkce, je nutné žít zdravě a také se stravovat tak, abyste játra nezatěžovali. Začít můžete hned ráno, a to skvělými třemi způsoby. S každým z nich pomůžete detoxikovat tělo a vyrovnat přirozené pH v těle, abyste zlepšili funkci jater i žlučníku.

Po ránu si dejte sklenici teplé vody s citronovou šťávou. Je důležité, aby byla voda teplá, protože se tím usnadní proces detoxikace. Sklenici vypijte ještě před snídaní. Udělejte tak čtyři dny po sobě a zkombinuje to s dalšími tipy, které najdete v článku. Zkuste také kombinaci olivového oleje a citronu – stimulujete produkci žluči a současně poskytnete játrům základním minerály.

Dobrý začátek dne může znamenat sklenice jablečné šťávy. Jablka obsahují kyselinu jablečnou, která zlepšuje funkci jater a žlučníku. Zkuste hned po probuzení vypít dvě sklenice organického jablečného džusu na prázdný žaludek po dobu dvou dnů a poté počkejte půl hodiny – poté se nasnídejte.

Fotografie: Freepik

Grapefruit, česnek a zázvor je silná kombinace

Díky silným ingrediencím je tato kombinace velmi silná. Česnek a zázvor mají protizánětlivé vlastnosti a v kombinaci s vysokým obsahem vitamin C v grapefruitu jsou skvělým způsobem, jak zlepšit funkci žlučníku a jater. Zkuste následující recept:

  • 1 grapefruit
  • 5 g čerstvého kořene zázvoru
  • 1 stroužek česneku
  • Sklenice vody
  • 1 lžíce medu

Velmi jemně nastrouhejte zázvor, dobře ho promíchejte se stroužkem česneku. Vytlačte šťávu z grapefruitu a přidejte všechny suroviny do mixéru. Míchejte do hladka a přidejte vodu, aby vznikla kapalina a tu nechte 15 minut odstát. Tento nápoj pijte dvakrát týdně před spaním.

Játra plní většinu svých očistných funkcí v noci, zatímco spíte. Zkusit můžete další léčivou rostlinu, kterou je pampeliška. Zlepšuje trávení, zvyšuje produkci žluči, optimalizuje funkci jater a má další a další výhody. Stačí uvařit 10 gramů pampelišky a přidat trochu medu. Nápoj pijte po hlavním jídlem a uvidíte, že vám orgány poděkují.

Fotografie: Freepik

Na játra je dobrý zeleninový salát plný zelí

Na přípravu potřebujete červené zelí, bílé zelí, mrkev, špenát, ořechy, avokádu, petrželku, fenykl, kousek hrušky a koření. Všechny přísady stačí smíchat dohromady a přidat kapku olivového oleje. Nezapomeňte na citronovou šťávu, která salát osvěží.

Ječmenová voda je lékem na stres a úzkost a s její pomocí můžete očistit tělo jako celek. Je bohatá na živiny, jako je vápník, draslík nebo hořčík. Stačí přivést vodu k varu, přidat do ní zrna ječmene, poté scedit, osladit skořicí, medem a přidat šťávu z poloviny citronu. Vypijte ještě teplé.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]