Díky tomuto 5minutovému cvičení na doma získáte vysněnou postavu během několika týdnů

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete zhubnout, rozhodně vyzkoušejte tyto jednoduché domácí cviky. Pomohou vám odstranit břišní tuk a vybudovat krásnou postavu.  

Budování štíhlé a zdravé postavy není jen o návštěvách posilovny nebo používání drahých cvičebních strojů. I v pohodlí vašeho domova lze efektivně cvičit a posilovat celé tělo bez jakýchkoli speciálních pomůcek, informuje webový portál Healthline. Máme pro vás šest cvičení, která vám pomohou dosáhnout štíhlejší postavy a posílit vaše svaly bez nutnosti investovat do fitness vybavení.

Cvičení v pohodlí domova

Tyto cviky můžete začlenit do vašeho každodenního tréninkového plánu a provádět doma bez jakýchkoli speciálních pomůcek. Pamatujte, že před zahájením nového cvičebního režimu je vždy důležité se poradit se svým lékařem, zejména pokud máte jakékoli zdravotní omezení nebo potíže. S pravidelným cvičením a zdravou stravou můžete dosáhnout štíhlejší postavy a zvýšit celkovou pohodu a vitalitu. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o účinku pravidelných procházek na obezitu.

Sklapovačky (Crunches)

Sklapovačky jsou skvělým cvičením pro posílení břišních svalů. Lehnete si na zem s ohnutými koleny a nohy přitisknuté k zemi. Položte ruce za hlavu nebo zkřížené na hrudi a pomalu se zvedněte směrem k nejvyššímu bodu, soustřeďte se na střed vašich břišních svalů. Poté se pomalu vraťte zpět dolů. Opakujte 10 až 15krát.

Takto se povislého břicha zbaví i úplný začátečník. Lékaři doporučují tuto geniální fintu

Dřepy (Squats)

Trenér Daniel Bubnis doporučuje dřepy, které posilují nohy, zadek a jádro vašeho těla. Postavte se s nohama na šířku ramen a ruce dejte před sebe nebo ponechte zkřížené na hrudi. Pomalu se skloňte v kolenou a posuňte svou váhu směrem zpět, jako byste se snažili dosednout na neviditelnou židli. Poté se vraťte do výchozí pozice. Opakujte 15 až 20krát.

ženy v posilovně cvičí dřepy
Fotografie: Pexels

Výpady (Lunges)

Výpady posilují nohy a zadek a také zlepšují stabilitu. Postavte se vzpřímeně a udělejte krok vpřed nohou, přičemž se ohněte v obou kolenou tak, aby horní část stehen byla téměř vodorovná s podložkou. Vraťte se do výchozí pozice a proveďte stejný krok s druhou nohou. Opakujte 10 až 12krát na každou nohu.

Prkno (Plank)

Prkno je vynikajícím cvičením pro posílení břišních svalů, zad a středu těla, doporučuje Jennifer Mathe. Lehněte si na zem na břicho a poté se zvedněte tak, že se opřete o lokty a špičky nohou. Tělo by mělo být ve vodorovné poloze od hlavy až po paty, přičemž břicho je stažené a záda jsou rovná. Držte tuto pozici po dobu 30 sekund a postupně ji prodlužujte.

Horolezec (Mountain Climbers)

Toto dynamické cvičení posiluje celé tělo, zlepšuje vytrvalost a spaluje kalorie. Začněte v pozici prkna a střídavě přitahujte kolena ke své hrudi, takže nohy se střídavě pohybují podél trupu. Držte si správnou polohu prkna během celého cvičení. Opakujte po dobu 30 sekund až 1 minuty.

cvičení, posilování
Fotografie: Freepik

Předklony

Předklony posilují nohy, záda a zlepšují flexibilitu. Postavte se vzpřímeně a s výdechem začněte s pomalým předklonem, obratel po obratli. Pohyb by měl vycházet z pánve, hlava směřuje ke kolenům. Předkloňte se co nejvíce a poté se pomalu vracejte zpět na výchozí pozici. Opakujte 10 až 12krát.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]