Potraviny, které bojují se záněty v těle a jsou spojeny s nižším rizikem výskytu srdečních chorob a dalších nepříznivých stavů

Fotografie: Depositphotos

Chronický zánět je jedním ze zdravotních stavů, jež má na svědomí špatný životní styl. Zapojte do svého jídelníčku více potravin, které snižují jeho riziko.

Dnešní uspěchaná doba je jednou z nejčastějších příčin rozvoje různých onemocnění. Na vině jsou především stres, nízká úroveň fyzické aktivity, špatný jídelníček a nedostatek spánku. To všechno může přispět k vyššímu riziku vzniku chronického zánětu. Důležité je tedy eliminovat ve svém životě hlavní spouštěče. K tomu je dobré také zapojit do své stravy více následujících potravin, které výrazně snižují riziko chronického zánětu, radí lékař Grant Tinsley.

Mimořádně výživná brokolice

Brokolice je brukvovitá zelenina z čeledi květáků a zelí. Je dobře známo, že konzumace většího množství brukvovité zeleniny je spojena s nižším rizikem vzniku srdečních chorob. To může souviset s vysokým obsahem antioxidantů, které působí protizánětlivě. Brokolici můžete připravit na všemožné způsoby, doporučujeme však jíst ji syrovou nebo připravovanou na páře, aby neztratila své živiny.

Fotografie: Freepik

Zelený čaj, jeden z nejzdravějších nápojů

Zelený čaj je jedním z nejzdravějších nápojů, které můžete pít. Jeho konzumace je spojena se sníženým rizikem srdečních chorob, Alzheimerovy choroby, obezity a dalších nepříznivých stavů pro naše tělo. Mnohé z jeho výhod jsou způsobeny jeho antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi. Zelený čaj je navíc skvělý pro celkovou očistu organismu a také pro krásu vaší pokožky. Je totiž důležité se o ni starat nejen zvenčí, ale i zevnitř.

Extra panenský olivový olej

Zdravější tuk, který můžete konzumovat, asi nenajdete. Extra panenský olivový olej je bohatý na mononenasycené tuky a je základem středomořské stravy, která nabízí spoustu zdravotních výhod. Jeho konzumací snížíte riziko vzniku srdečních onemocnění a dalších vážných stavů.

Fotografie: Freepik

Nízkokalorické houby plné vitamínu B

Houby jsou velice nízkokalorické a bohaté na selen, měď a všechny vitamíny B. Obsahují také fenoly a další antioxidanty, jež poskytují protizánětlivou ochranu. V tomto případě je nejlepší pojídat je syrové nebo jen lehce tepelně upravené, protože samotné vaření snižuje výskyt protizánětlivých sloučenin.

Kurkuma v indické kuchyni

Kurkuma je koření často používané v indické kuchyni. Ovšem pozornosti se jí dostalo po celém světě, především díky obsahu kurkuminu – silné protizánětlivé sloučenině. Kurkuma snižuje zánět související s artritidou, cukrovkou a dalšími nemocemi, které bychom neměli brát na lehkou váhu.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]