Potraviny, jejichž konzumace pomáhá v boji proti celulitidě

Celulitida je nepříjemným problémem mnoha žen. Podle průzkumů se 80 až 90 procent žen někdy v životě potýkalo s celulitidou. Zbavit se jí není vůbec jednoduché a většina způsobů, kterými to můžete udělat, jsou nepříjemné, bolestivé a drahé. Ať už jde o laser nebo zázračné krémy, nic z toho není ideální. Chtěli byste jednodušší způsob, jak odstranit pomerančovou kůži z vašeho těla?

Podle společnosti Bright Side a jejich výzkumu se ukázalo, že konzumace některých potravin může hodně pomoci k odstranění celulitidy. Nemusíte tak podstupovat bolestivé zákroky, platit obrovské peníze, ani se nijak omezovat. A přitom si užijete krásné kůže, na které nebude po těchto otravných důlcích ani památky. Celulitida se tvoří ukládáním tuků pod kůží, čímž se tvoří nevzhledné důlky, které nechce mít žádná žena. Jak se jich zbavit?

Mezi velmi účinné potraviny patří:

  • meloun,
  • borůvky,
  • quinoa,
  • hořká čokoláda.

Všechny druhů melounů

Důvodem, proč je meloun skvělý proti celulitidě, je velmi jednoduchý. Obsahuje totiž zhruba 91 procent vody a má močopudné účinky. Podle odborné studie může melounová šťáva snížit jamky ve stehnech, a to v poměrně rozsáhlém množství.

Fotografie: Pixabay

Melouny také neobsahují žádné tuky, ani cholesterol. Můžete si tak dát něco sladkého, po čem nepřiberete a ještě vám pomůže zbavit se ošklivé kůže. Najít můžete mnoho druhů melounů, takže se vám během letní sezony nepřejí, i když je budete jíst často.

Zázračné borůvky

Borůvky jsou pro lidské tělo skvělé z mnoha důvodů. Tím hlavním je fakt, že je to silný antioxidant. Konzumace borůvek brání tukům v přeměně na cholesterol, takže jsou skvělé i pro jedince s vysokým cholesterolem.

Fotografie: Pixabay

V případě pomerančové kůže zlepšují funkce lymfy a eliminují tak toxiny, díky kterým se tvoří celulitida. Zároveň podporují buněčnou obnovu a obecně zlepšují vzhled pokožky. Vypěstovat si je navíc můžete i doma a mít tak přísun borůvek během letních měsíců.

Jedinečná superpotravina

Quinoa zaručeně patří mezi superpotraviny, které jsou pro lidské tělo užitečné a zdravé. V tomto případě pomáhá rozkládat tukové buňky, které jsou zodpovědné za tvorbu celulitidy. Složky, které obsahuje, zvyšují produkci kolagenu, posilují pokožku a zlepšují její pružnost. Udělejte si alespoň jednou za čas zdravý pokrm s touto úžasnou a chutnou surovinou a můžete se těšit na skvělé výsledky.

Sladká tečka

Tmavá čokoláda se doporučuje, jako zlepší varianta pro všechny milovníky čokolády. Obsahuje totiž mnoho antioxidantů, které se podílí na aktivním rozkladu tuků, které přispívají k celulitidě. Stejně tak podporuje kardiovaskulární systém a napomáhá ke správnému průtoku krve, čímž pomáhá snižovat důlky v pokožce. A nejlepší na tom je, že je vynikající a dát si jí můžete v klidu samotnou při sledování filmu v pohodlí své pohovky.

Úvodní Fotografie: Freepik