Volba potravin při hubnutí je velice důležité. Některé ho mohou výrazně urychlit

Fotografie: Pixabay

Abyste se cítili svěží, zdraví a v kondici, je potřebné se nejen pravidelně hýbat, ale i zdravě jíst. Pokud vás čeká hubnutí a potřebujete nějaké to kilo v letních měsících shodit, zaměřte se na tyto potraviny, které rozhodně zařaďte do svého fit jídelníčku. Pomohou vám totiž s redukcí hmotnosti.

Druhy potravin, které je vhodné jíst při redukci hmotnosti

Jídelníček si určitě sestavte z těchto blahodárných potravin:

  • Vejce: některé dřívější studie říkají, že vajíčka mohou zvyšovat hladinu cholesterolu v krvi. Ovšem nejnovější výzkum tvrdí pravý opak. Vejce jsou zdravá a pomohou doplnit tělu potřebné bílkoviny a tuky. Také na dlouhou dobu zasytí, proto jsou velmi vhodné k snídani. Mají poměrně nízký obsah kalorií a obsahují důležité minerální látky, především pak žloutek.
  • Listová zelenina: obsahuje nízký obsah uhlohydrátů a kalorií. Také je v ní mnoho vlákniny, která způsobí dlouhodobý pocit nasycení. Mezi listovou zeleninu vhodnou k redukční dietě můžete zařadit kapustu, nebo špenát. Listová zelenina obsahuje mimo jiné i vysoké množství antioxidantů, minerálních látek a vitamínů, které jsou pro naše zdraví nezbytné.
  • Losos: ideální ryba k hubnutí, protože obsahuje kvalitní a zdravé tuky a bílkoviny. Ryby obecně jsou velmi zdravé pro svůj obsah jódu, který je nezbytný pro správnou funkci štítné žlázy a dobrý metabolismus. Losos obsahuje omega 3 mastné kyseliny a některé studie prokázaly, že díky tomu může tato ryba výrazně pomoci zmírňovat záněty. Dalšími vhodnými rybami jsou pak makrely, sardinky, nebo sledi.
  • Hovězí a kuřecí maso: hovězí maso dlouhodobě zasytí a dodá potřebné minerály a vitamíny, kuřecí je zase vysoce dietní a dodá tělu bílkoviny.

Vařené brambory, tuňák, nebo fazole

Do redukčního jídelníčku je vhodné zařadit i vařené brambory, které jsou prakticky dietní a dodají organismu především dávku potřebného draslíku. Na dlouhou dobu také zasytí. Tuňák je výborná ryba, která se rovněž hodí skvěle k hubnutí. Je nízkokalorický a obsahuje mnoho bílkovin. Fazole jsou také perfektním doplňkem redukčního jídelníčku. Obsahují totiž hodně vlákniny, která podporuje správnou funkci trávicího systému. Vhodné jsou černé fazole, nebo třeba i čočka.

 Sýr Cottage, avokádo, nebo ořechy

Sýr Cottage doplní vašemu tělu při hubnutí potřebné bílkoviny. Obsahuje minimální množství sacharidů a nízký obsah tuků. Také je bohatým zdrojem vápníku, který je důležitý pro zdravé kosti a napomáhá spalování tukových zásob. Avokádo je také úžasná super potravina, která je bohatá na zdravé tuky. Dodá tělu i draslík a vlákninu. Je to dietní zelenina. Ořechy v sobě obsahují mnoho tuků, jsou však pro zdraví prospěšné. Vhodné jsou mandle, pistácie, kešu ořechy, pekanové ořechy, lískové, nebo vlašské ořechy.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]