Jíst okurky znamená ochránit mozek i snížit riziko vzniku určitých nemocí

Okurky jsou pro mnohé běžnou součástí stravy. Jíst je lze jak pro chuť, tak i mnoho prospěšných věcí. Jakých? Až zjistíte jejich výčet, tak se budete divit tomu, že něco tak obyčejného má na zdraví často mnohem větší vliv než například různé propagované superpotraviny. Na ty proto zapomeňte a dejte si to, co je dostupnější, levnější a chutnější.

Ochrání váš mozek

Okurky obsahují protizánětlivý flavon fisetin, který má pozitivní vliv na lidskou paměť, kladně ovlivňuje nervové buňky a celkově přispívá k mnohem lepší funkci mozku. Dokáže také dobře předcházet Alzheimerově chorobě.

Sníží riziko rakoviny

Riziko této nebezpečné nemoci lze snížit i konzumací okurek. Obsahují totiž polyfenoly zvané lignany. Ty umí výrazně snížit riziko rakoviny, hlavně potom prsu, ale také vaječníků, nebo prostaty. Potvrzují to mimo jiné i materiály Nadace Georga Mateliana.

Bojuje proti zánětům

V těle se mohou objevovat různé zánětlivé procesy, proti kterým je nutné bojovat. Existuje celá řada vědeckých studí, které jasně ukazují, že řada látek, které obsahují právě okurky dokážou záněty potlačit a zcela je eliminovat.

Vyčistí váš organismus

Okurky jsou i velmi silnými antioxidanty, které pomohou k tomu, že je váš organismus vyčištěn od všeho špatného. Máme na mysli především řadu toxinů a volných radikálů. Toto vše dokážou látky jako je kvercetin, apigenin, luteolin a kempferol.

Osvěží dech

Máte s ním dlouhodobě problémy? Už nemusíte. Stačí jíst okurky, nebo si kousek z nich jenom tak převalovat v puse. Díky tomu se rapidně sníží počet bakterií v ústech.

Zlepší vaši psychiku

Pravidelná konzumace vám prospěje také po psychické stránce. Pokud se špatně vyrovnáváte se stresem, samotná okurka je lepší než jakékoliv prášky. A to hlavně pro vitamíny B1, B2 a B7.

Podpoří trávení

Jak díky svému vysokému obsahu vody, tak i díky celé řadě látek, které umí stimulovat žaludek a třeba, nebo dokážou optimalizovat hodnotu pH.

Zjednoduší hubnutí

I v dietě jsou okurky skvělou volbou. Jak proto, že mají malý obsah kalorií a vysoký obsah vody, tak i proto, že obsahují dostatek vlákniny, která je pro hubnutí potřebná.

Prospívají srdci

Posledním pozitivním účinkem okurek je jejich celkově blahodárný vliv na srdce. Konzumujte je a tento důležitý sval bude fungovat tak jak má.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]