Zaměřte se na příčiny nepříjemného nadýmání a zbavte se ho jednou provždy

Fotografie: Freepik

Každého občas nadýmání potrápí. Pokud se z toho ale stává častější problém, je možné, že děláte něco špatně. Nejde jen o samotné větry, které nás mohou dostat do nepříjemné situace. Způsobuje totiž také nafouknuté břicho, za které se musíme stydět a snažit se schovat. Věděli jste, že také plyny obsažené ve větrech jsou toxické a působí nepříznivě na naše zdraví? Možná je na čase se ho zcela zbavit.

Hlavní příčina nadýmání

Jednou z nejčastějších příčin je přirozené vylučování plynů, které provádí každé lidské tělo. Nadýmání je doslova zkázou civilizace. Nejde jen o zapáchající plyn. Trápí nás křeče v břiše, které navíc nevzhledně vypadá. Vylučované plyny jsou navíc toxické pro vaše tělo. Naše tělo musí vynakládat opravdu velké množství vitamínů a enzymů, aby tento proces nějakým způsobem neutralizovalo.

Správná funkce orgánů ve spodní části bude mít pozitivní účinky také na zbytek vašeho těla. Podpoří se funkce srdce. Zlepší se vám pleť. Mozek bude lépe pracovat. Také vaše svaly a klouby a jejich kvalita je propojena s trávicím systémem. Možná se ptáte, kde se v lidském těle vůbec plyn bere? Jak vznikají? Tělesné plyny dělíme na dva typy

  • škodlivý
  • nezávadný

Škodlivý poznáme podle nepříjemného zápachu. Vzniká jako následek rozkladu a fermentace ve střevech. Nezávadný je složený z oxidu uhličitého. Zatímco ten druhý na naše tělo žádný vliv nemá, na ten první bychom si měli dát pozor.

Další příčiny nadýmání

Jednou z příčin může být nedostatek žluči. Pokud vás trápí tento případ, pak pravděpodobně budete trpět také na křeče dvanáctníku, ve žlučovodech a svěrači. Uleví vám viscerální neboli útrobní masáž, která dokáže zázraky.

Další příčinou může být také intolerance na určitý typ potravin. Může se jednat o mléčné produkty, lepek, fruktózu nebo cukr. To by znamenalo, že byste kromě mléčných produktů měli zcela vynechat také mouku nebo sladké ovoce. Navštivte lékaře a zkonzultujte s ním svůj problém.

Poté ale existují potraviny, které nadýmají naprosto každého. Jsou to jablka, zelí, hrozny a všechny druhy luštěnin. Zodpovědná může být špatná kombinace produktů. Některá jídla by se zkrátka neměla kombinovat. Například není dobré jíst sladké a ovoce po hlavním jídle. Může jít i o nerovnováhu v mikroflóře střev.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]