Rychlé tipy na omlazení vzhledu. Fungují spolehlivě a šetří výdaje za drahé přípravky

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete vypadat po dlouhá léta co nejkrásněji, pak byste se měli zaměřit na tyto zásady. Pomohou vám udržet zářivou pleť a ochrání vás před vráskami.

Pravděpodobně každá žena chce vypadat co nejkrásněji a zůstat mladá po celý život. Ačkoli čas nejde zastavit, můžete podniknout určité kroky k tomu, abyste ochránili svou pleť před známkami stárnutí a udrželi ji v dobrém stavu po dlouhá léta. Pomoci vám dle Healthline dokáže například zdravá strava, ledové obklady nebo vybrané přírodní produkty. Účinných tipů však existuje mnohem více.

Nikdy nespěte bez odlíčení a nemačkejte si pupínky

Pravděpodobně to nejhorší, co můžete pro svou pleť udělat, je chodit spát bez odlíčení. To značně narušuje vaši pokožku, která jinak během noci regeneruje, a poškozuje to kožní buňky. Po očištění je pak obličej vhodné masírovat prsty, což zlepší krevní oběh a pomůže vám tonizovat svaly (to zase minimalizuje vznik vrásek). Nikdy si také nemačkejte akné a jiné pupínky na tváři, protože by to mohlo váš vzhled spíše zhoršit.

Nikdy si nesahejte špinavýma rukama na obličej

Snažte se držet ruce dál od obličeje, pokud jste si je neumyli. Každá věc, na kterou sáhnete, je totiž často zanesena choroboplodnými zárodky a bakteriemi, které mohou mít negativní vliv na vaši pokožku. Jak také uvádí dermatoložka Debra Jaliman, rozhodně byste měli také dodržovat zdravou stravu, která je nezbytná pro udržení celkového zdraví kůže. Vyhýbat byste se měli zejména mléčným výrobkům a lepku, které mají tendenci ji poškozovat.

Bramborová maska vylepší vzhled pleti již během 1. aplikace

Obraťte se na přirozenou péči o pleť

Pokud si chcete udržet krásnou pleť, bude nejlepší, když se zaměříte na používání přírodních produktů, jako je kokosový olej, oves, avokádo nebo olivový olej. Ty mají mnohem účinnější a zároveň šetrnější vliv na zdraví pokožky a přirozeně ji čistí od nepřátelských složek. Po jejich aplikaci (či jiných produktů pro péči o pleť) je také dobré vždy používat čistý ručník, abyste se nedostali do kontaktu s prachem či jinými nečistoty.

kokosový olej
Fotografie: Pixabay

Vždy poslouchejte své tělo

Pokud se vám začne na obličeji objevovat akné, vaše tělo se vám možná snaží naznačit, že něco není v pořádku. Vždy se nejprve pokuste zjistit příčinu a poté až jednejte. Dbejte také na pravidelnou obměnu povlaků na polštáře, které zadržují bakterie a roztoče, a zůstávejte hydratovaní po celý den. Na webu ZdravéStravování jsme také psali o blahodárných účincích banánové slupky a její možné aplikaci na pleť.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]