Fakta, která se týkají krevních skupin, a pravděpodobně jste o nich nikdy neslyšeli

Fotografie: Freepik

Znáte svou krevní skupinu? Skvělé. Ale víte o krevních skupinách nějaká fakta, která by vám mohla pomoci porozumět sobě a svému tělu? Většina lidí nic podobného nezná a přitom jim to může hodně pomoci.

Informace o krevních skupinách nejsou často zřejmé a příliš lidí je neřeší. Je to ovšem velká chyba, protože se díky tomu můžete o svém tělu dozvědět mnoho užitečných faktů, které vám mohou pomoci žít svůj život lépe, zdravěji a často také efektivněji. Jednotlivá fakta přitom můžeme rozdělit do několika kategorií podle toho, jak se v těle projevují a s čím nám mohou pomoci. Každá z nich je jedinečná a má také jedinečné vlastnosti a schopnosti.

Fotografie: Freepik

Zdravé jídlo a typ osobnosti

První krevní skupina by měla jíst maso, ryby a zeleninu. Vyvarovat by se měli mléčným výrobkům, zpracovaným surovinám a přejídání. Pro druhou je dobré vegetariánské jídlo, ryby, kuřecí maso a jogurt. Vyhnout by se měli luštěninám, kořeněným jídlům a kávě. Třetí skupina má ráda mléčné výrobky, jehněčí maso, ryby, zeleninu a čaj. Špatný je pro ně alkohol. Čtvrtá skupina by se měla soustředit na čerstvé biopotraviny. Vyhýbat by se měli smaženým pokrmům.

V případě osobnosti se jedná o charakteristické vlastnosti. První skupina je praktická, asertivní, pozorná a empatická. Druhá krevní skupina je soucitná, organizovaná, efektivní a tito lidé jsou dobří vůdci ve skupině. Třetí skupina je meditativní, flexibilní, přátelská a zaměřená na výsledky. A poslední je racionální, klidná, silná a svobodomyslná. Je úžasné, že naše krev může být indikátorem k tomu, jaké máme vlastnosti, ale také jak zvládáme stres a z čeho se nám ukládá v těle tuk.

Reakce na stres a tělesný tuk

První skupina je náchylná na výbuchy hněvu. Vizualizace něčeho příjemného může pomoci obnovit klid. Druhá se ze stresu zotavuje dlouho. Měli by pít hodně tekutin, protože jim to pomůže se uklidnit. Třetí skupina je většinou klidná, ale někdy neovládne své emoce a ztrácí nervy. Pomůže jim pomalé dýchání. Poslední skupina se velmi dobře vyrovnává se stresem. Aktivní cvičení může pomoci zmírnit napětí.

Fotografie: Freepik

Krevní skupiny ovlivňují i množství tělesného tuku. U první skupiny nepravidelná strava vyvolává hromadění přebytečného tuku. V případě druhé se v těle hromadí tuk z masa a výrobků, které obsahují cukr. Pro třetí skupinu je škodlivé smažené jídlo a chléb, které špatně tráví. A poslední skupina trpí především v případě, když se přestane hýbat. Tuk se jim ukládá z nečinnosti.

Kompatibilita krevních skupin

Dárcovství krve je extrémně důležité, protože to zachraňuje tisíce životů každý rok. Jakým skupinám můžete pomoci vy? První může odebrat krev od prvního, ale přitom je univerzálním dárcem pro každého. Druhá může dostat krev od první a druhé skupiny a být dárcem pro druhou a čtvrtou. Třetí si může vzít od třetí a první a darovat třetí a čtvrté skupině. A poslední skupina je v odběru krve univerzální, ale může být dárcem pouze pro čtvrtou.

Zdroj: Medivizor

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]