Zázrak jménem kofein. Zjistěte, co se stane vašemu tělu, pokud budete pravidelně pít kávu

Fotografie: Pixabay

Základní složkou mnoho produktů péče o pleť je kofein. Ten totiž naší pokožce prospívá. Důležité stopové prvky vám poskytne i šálek kávy.

Někdo kávu miluje a někdo ji nepije vůbec. Její konzumace však může bát prospěšná pro vaši pokožku. Pokud přestanete pít kávu, pravděpodobně se zhorší stav vaší pokožky na obličeji. Pak je vhodné začít používat speciální přípravky, jejichž práci do té doby dělala právě káva, kterou jste pili. Jde o to, že káva má silné protizánětlivé a antioxidační účinky, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Pití kávy snižuje zánět

Akné na obličeji není vůbec příjemné. Jde o důsledek zánětu pokožky. Ten pomáhá snížit právě kofein obsažený v kávě. Navíc může také snížit hyperpigmentaci kůže. I ta může souviset se zánětem. Je to právě díky tomu, že káva je antioxidant. Antioxidanty v kávě pomáhají mimo jiné také redukovat vzhled pomerančové kůry. Kofein totiž způsobuje rozšíření krevních cév pod kůží, a to zlepšuje celkový průtok krve v těle. Lepší průtok krevní tekutiny pak může snížit výskyt nevzhledné celulitidy.

Fotografie: Unsplash

Šálek kávy denně může pomoci chránit vaši pokožku také před jevem fotostárnutí. Výskyt pigmentových skvrn na vaší tváři pomáhá snižovat například kyselina chlorogenová.

Bez kávy může být také těžší bojovat proti zarudnutí v obličeji a onemocnění zvaném rosacea. Malé drobné červené pupínky jsou ve skutečnosti krevní cévky pod povrchem vaší kůže. Pití několik šálků kávy denně může růžovce zabránit. Stačit by měly dva hrníčky kávy během dne.

Fotografie: Unsplash

Skvělá i na kruhy pod očima

Pokud vás trápí tmavé kruhy pod očima, pak by vám také mohla pomoci právě káva. Pokud jsou kruhy důsledkem probděné noci, bude mít navíc teplý kofeinový nápoj dvojí účinek. Získáte více energie, a navíc kofein ovlivní krevní cévy, díky kterým tmavé kruhy nebudou tolik viditelné. V neposlední řadě bude díky pití kávy vaše pokožka také pomaleji stárnout a vy budete moci počkat se všemi těmi přípravky o několik let déle.

Fotografie: Freepik

V neposlední řadě může káva vaši pokožku chránit před poškozením sluncem. Neznamená to však, že byste neměli používat opalovací krém, ten je důležitý. Je však také pravda, že pokud budete pít kávy nadměrné množství, může naopak dojít k dehydrataci. A to nejen organismu, ale právě také pokožky. Je tedy důležité konzumovat kávu v rozumné míře. Ideální jsou asi dva až tři šálky denně. Důležité je však také další pitný režim.

Zdroj: Healthline