Zázvorová voda: Pomocník při hubnutí, díky kterému přebytečné tuky mizí doslova před očima

Fotografie: Poerosrojusam / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Přebytečné kilogramy na sobě nosí významné procento lidí. Hodně jich na nějaké hubnutí rezignuje a smíří se s nimi, přestože mohou způsobovat zdravotní problémy. Ostatní se snaží zhubnout.

Říká se, že u hubnutí je důležitější hlava než žaludek. Jak je to myšleno? Pokud nemáte dostatečnou motivaci k tomu, abyste zhubli, ani nejlepší jídelníček vám ke snížení hmotnosti nepomůže. Opravdu hodně záleží na psychickém nastavení, na motivaci a vytrvalosti. Zhubnutí nepřijde samo od sebe, ale je třeba vynaložit hodně energie. Přitom si lze pomoci i přírodními prostředky, které prospívají zdraví a jsou velkými pomocníky v tomto náročném procesu, říká lékařka Natalie Butler.

Co je při hubnutí základem

Během hubnutí je vhodné si osvojit pravidelný režim dne. To obnáší také to, že příjem potravy neponecháte náhodě a nebudete jíst až tehdy, kdy máte hlad. Stravovací režim má být pravidelný a měl by být dodržovaný. Může obnášet tři nebo pět jídel za den, záleží na každém, jak mu to vyhovuje. Přirozenou součástí života hubnoucího člověka by se měl stát pohyb, který pomůže v udržování váhových úbytků. Emoce a vypjaté situace není radno zajídat jídlem a hubnutí je nutné brát jako běh na dlouhou trať.

Jak vám pomůže pití zázvorové vody

Zázvor obecně patří k velmi zdravým potravinám, respektive koření. Pravděpodobně byl pěstován nejprve v Číně, odkud se rozšířil dále do světa. Znali ho i ve starověkém Řecku a Římě, kde se používal do omáček, jako přísada k drůbežímu masu nebo k luštěninám. Podobné využití má i v dnešní době. Ceníme si na něm zejména jeho léčivých účinků:

Fotografie: Pixabay
  • Snižuje krevní tlak.
  • Je silný antioxidant, jenž zabíjí v těle volné radikály, a tím brání poškození orgánů a tkání.
  • Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a zabraňuje vzniku nemocí s vysokým cholesterolem spojených.
  • Má protizánětlivé účinky. Zastavuje zánět, ulevuje při bolestech kloubů a pomáhá bojovat proti rakovině.
  • Zlepšuje vstřebávání živin a trávení. Uklidňuje podrážděný žaludek a plynatost.

Jak si doma připravit zázvorovou vodu

Protože není možné stále dokola vařit jídla s přídavkem zázvoru, pro léčivé účinky lze využít zázvorovou vodu. Na její přípravu je zapotřebí několik kousků čerstvého kořene zázvoru, 1,5 litru vody a je možné přidat i citronovou šťávu dle chuti. Voda se uvaří a do ní se přidá zázvor. Vše se čtvrt hodiny povaří a pak se odvar nechá vychladnout. Do studeného odvaru se přidává citronová šťáva. Užívá se jedna sklenice na lačno po ránu a jedna sklenice před večeří.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]