Dýně je nejen skvělou pochoutkou, ale i účinným antioxidantem

Čas od času je dobré udělat i v našem těle inventuru. A to pomocí běžného jídla, kam se řadí teď velmi populární dýně. Při starostech o naše tělo je dobré zaměřit se na několik oblastí. Zvláště se to týká našich jater a ledvin, které bývají špatným životním stylem nejvíce ovlivněné. Pokud máte doma dýni, dopřejte si dnes účinný detox!

Dýně je totiž bohatým zdrojem vitamínů a minerálů, rovněž je velice příznivá pro vaši postavu. Obsahuje jen minimum kalorií, a přitom maximum chuti. Dýně je bohatým zdrojem vitaminu A, jedním z nejdůležitějších zdrojů antioxidantů a beta-karotenu. Draslík, který je v dýni bohatě zastoupen, má pozitivní vliv na krevní tlak. Antioxidanty a vitamíny obsažené v dýni zabraňují degenerativnímu poškození očí a udržují váš zrak ve skvělé kondici.

Postačí tři jednoduché ingredience

Když už tedy víme, jak je dýně prospěšná, pojďme se podívat, jak tento léčivý očistný recept připravit. Potřebujete jednu zralou dýni, kterou nahoře rozřízněte a odstraňte zvnitřku semínka a část dužiny. Dovnitř dýně poté přidejte medu a trochu třtinového cukru. Dýni opět přiklopte pokličkou a nechte odstát na chladném a temném místě. Je nutné uložit dýni do větší nádoby, jelikož během deseti dní se dýně spojí s medem a cukrem a vytvoří hustou směs. V podstatě vám tímto způsobem vznikne chutná dýňová marmeláda, kterou pak už můžete využít dle vašeho plánu. Hodí se skvěle jako doplněk k bílému jogurtu, na palačinky nebo do různých dezertů. Je to jednoduše chuťovka, která vám osladí život a zároveň vám prospěje.

Díky dýni se krásně pročistí vaše játra a ledviny. Dýně má skvělou kombinaci živin, která se vám hodí zvlášť na podzim a v zimním období. Konzumace jednoho šálku vařené či jinak upravené dýně vám poskytuje více, než 100 % doporučené denní dávky vitaminu A, 20 % vitaminu C, 10 % vitaminu E, riboflavinu, draslíku, mědi, manganu a nejméně 5 % thiaminu, niacinu, železa, hořčíku a fosforu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]