Dejte si ráno místo čaje kávu. Důvody pro tuto volbu mnohé překvapí

Fotografie: Pexels

Mezi nejčastěji konzumované nápoje, které si dopřáváme hned po probuzení, patří káva a čaj. Sepsali jsme pro vás hlavní důvody, proč je pro váš den výhodnější, sáhnout po kávě.

Káva je nápoj připravovaný ze semen rostliny kávovníku. Ty se po sběru upraží a rozemelou na hladký prášek, který následně zakoupíme v obchodě. Je to nápoj, který má velmi silnou vůni a černou barvu. Často se pije pro nastartování, protože díky obsahu kofeinu zvyšuje srdeční činnost a krevní tlak. Je také oblíbeným nápojem na návštěvách a nebo v restauracích po dobrém obědě pro podporu trávení. 

Dokonalý a nenahraditelný stimulant

Jak již bylo zmíněno, káva obsahuje kofein, který podporuje srdeční činnost a dodává nám energii. Proto je vhodná pro konzumaci v ranních hodinách, zvláště pokud se chystáme cvičit. Dodá nám nejen potřebnou energii pro fyzický výkon, také nám pomáhá snížit únavu, která po cvičení přichází. Ovlivní tak nejen náš výkon, ale zároveň nebudeme mít hned po cvičení pocit, že bychom mohli jít zpět do postele. 

Fotografie: Pexels

Pokud se naopak potřebujeme soustředit, protože nás čeká důležitá zkouška nebo pracovní povinnost, je káva také ideálním společníkem. Díky obsahu kofeinu právě naši pozornost zvyšuje, pomáhá nám se soustředěním a může tak být účinná i v nočních hodinách. Zvýšená koncentrace kofeinu se v naší krvi objeví již 15 minut po jejím vypití.

Pozitivní zdravotní dopady na naše tělo 

Mezi méně známé účinky konzumace kávy patří ty, které mají pozitivní dopad na náš zdravotní stav. Káva nám totiž může pomoci s hubnutím. Obsahuje totiž kyselinu chlorgenovou, která je výborným pomocníkem při cestě za vysněnou postavou. Stimuluje náš metabolismus a tím účinně snižuje naši tělesnou hmotnost. 

Fotografie: Pexels

Provedené studie také dokázaly, že pravidelná konzumace kávy snižuje riziko na vznik cukrovky. Pokud si denně dopřejeme 2 šálky černé kávy, riziko vzniku cukrovky se v našem případě sníží o více než 30%. Týká se onemocnění cukrovky typu II. Zařaďte tedy kávu do svého jídelníčku. Budete překvapeni, jakou změnu do života vám přinese.

Zdroj: EliteDaily

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]