Zdánlivě běžné zdravotní problémy mohou být příznaky vážných onemocnění. Nedělejte stejnou chybu jako většina lidí, která je podceňuje

Fotografie: Shutterstock

Těžká onemocnění nikdy nepřijdou ze dne na den, ale projevují se i několik let nebo měsíců dopředu. Tělo vysílá jasné signály, které upozorňují, že by se v budoucnu mohlo schylovat k vážnějšímu stavu. Proto je nikdy nepřehlížejte a i zdánlivě obvyklé potíže, jako je bolest při menstruaci pozorně sledujte.

Máte chuť na sladké, hořké nebo kyselé?

Neobvyklé chutě nejsou jen doménou těhotných žen, nebo těch, které jsou chvíli po porodu. Takový signál často vykazuje nedostatek základních prvků z hlediska fungování organismu. Jde například o železo a jiné vitamíny nebo minerály.

Pokud se tedy často cítíte bez energie, máte neustále podivné chutě, proveďte krevní test a zjistěte, jaká je hladina železa ve vašem těle. Jakmile se ukáže, že je u vás tento důležitý prvek v nedostatku, zahrňte do svého denního menu například játra. Ačkoli to nevypadá moc vábně, játra jsou považována za velmi dobrý zdroj živin. Další vhodnou potravinou je špenát a řepa.

Nestačí vám obvyklý příjem tekutin?

Kolem nadměrné žízně vzniklo mnoho mýtů. Zdrojem tohoto zdánlivě triviálního problému často není jen cukrovka, ale také nedostatek chrómu. Tento nebezpečný deficit se často objevuje u lidí, kteří jsou vystaveni velké fyzické námaze, včetně sportovců. Pro doplnění nedostatků stojí za to pravidelně sáhnout po bramborách a rybách.

Zkontrolujte svůj zrak

Problémy se zrakovou ostrostí a špatným viděním za soumraku jsou prvními příznaky nedostatku vitaminu A. Je to právě tento vitamin, který je zásadní pro zdravý zrak. Jeho deficity jsou způsobeny řadou faktorů, včetně nadměrného stresu, vysokého znečištění ovzduší a podobně.

Fotografie: Pixabay

Pro zlepšení kvality vidění a zbavení se problému pálivých očí, což je také známkou nedostatku vitaminu A, stojí za to doplnit denní stravu vhodnou zeleninou, jako je špenát a mrkev.

Žádné jídlo vám nechutná?

Stravování je obvykle velmi příjemný zážitkem, nebo by to tak alespoň mělo být. Pozitivně stimulované chuťové buňky se promítají do dobré nebo dokonce vynikající nálady. Může se však stát, že i těm nejlépe připraveným pokrmům chybí chuť. To často naznačuje, že vašemu tělu chybí zinek.

Jeho množství ovlivňuje nejen pevný stav vlasů a nehtů, ale je také odpovědný za imunitní systém. Když tělo zoufale potřebuje zinek, přidejte do jídelníčku dýňová semínka, pohanku a hovězí maso.

Menstruační bolesti musí být snesitelné

Hormonální nerovnováha spojená s PMS a špatnou náladou má mnoho společného s nedostatkem vitaminu E. Tato složka, často označovaná jako „vitamin mládí“, je nejen zárukou skvělého stavu vlasů a pokožky, ale také dobré nálady.

Fotografie: Freepik

Pokud takový stav pociťujete, je lepší sáhnout po přírodních lécích, které tuto základní složku poskytnou. Řeč je hlavně o cenných semínkách, jako jsou slunečnice nebo dýně.