Pevné břicho a štíhlý pas v několika krocích. Cviky, které vám pomohou dosáhnout výsledků

Která žena by netoužila po tom, mít pevné břicho? Jenže dosáhnout takových výsledků vyžaduje nejen správné stravování, ale především také cílené posilování těch správných partií. Konkrétně jde o horní i spodní část bříška, ale také šikmé břišní svaly, které se často zanedbávají.

Jen tak se vám podaří dosáhnout útlého pasu, který vypadá dobře nejen v bikinách, ale také v jakémkoliv upnutém oblečení. Vyzkoušejte tyto cviky, které vám při správném provedení zaručí skvělé výsledky.

Horolezec

Tento cvik posílí nejen střed vašeho těla, ale také ramena a zádové svaly. Je však nezbytné provádět jej správně, abyste nepřetěžovali bederní páteř. Výchozí poloha je ve vzporu, stejná jako u kliku. Ruce jsou propnuté a dlaně jsou pod rameny. Zpevněte břicho, neprohýbejte se v bedrech a aktivně dynamickým pohybem přitahujte střídavě pravou a levou nohu k hrudníku. Dostaňte se postupně do tempa, které vydržte po dobu alespoň 30 sekund.

Zvedání nohou

Nyní se přesuňte do pozice v lehu na zádech. Obě nohy jsou vytažené kolmo do stropu tak, aby kyčel, koleno i kotník byly v jedné rovině. Bedra aktivně tlačte k podložce a měly by tam zůstat po celou dobu cviku. S nádechem snižte jednu nohu tak, abyste se patou téměř dotkli podložky, ale nohu nepokládejte.

Myslete na to, aby páteř zůstala celou dobu ve výchozí pozici. Nohu přitáhněte zpět a opakujte s druhou nohou. Opakujte desetkrát na obě strany.

Šikmé svaly se závažím

Na tento cvik se vám budou hodit dvě činky nebo kettlebelly podle toho, co máte zrovna po ruce. Pokud takové vybavení nevlastníte, poslouží stejně dobře i dvě PET láhve naplněné vodou.

Postavte se zpříma, srovnejte se v zádech, ramena stáhněte dolů. Do obou rukou uchopte lahve nebo závaží a pomalu se uklánějte nejprve na jednu a pak i na druhou stranu. Opakujte třicetkrát.

Criss-cross

Tento cvik je opět zaměřený na vnější šikmé břišní svaly. Položte se na záda na podložku a opět se srovnejte tak, aby se bedra dotýkala podložky. S výdechem proveďte mírnou rotaci v hrudním úseku, loket by měl směřovat ke koleni. Střídavě přitahujte levou i pravou nohu tak, aby se koleno levé nohy potkávalo s pravým loktem a naopak.

Cvik provádějte pomalu, vždy s výdechem, soustřeďte se na precizní provedení pohybu. Tento cvik je velmi náročný při správném provedení, takže se nebojte, když napoprvé zvládnete jen pár opakování.

Plank na boku

Lehněte si na bok a nohy mějte narovnané. Pomalu se zvedněte na předloktí. V tomto postavení pár sekund vydržte, snažte se stabilizovat, uvědomte si celé své tělo a držte je zpevněné. Pomalu poté povolte v bocích a kyčlí se dotkněte podložky.

Aktivně se opět vytáhněte do pozice nahoru. Tento cvik opakujte třicetkrát také na obě strany. Soustřeďte se na to, abyste se nepropadali v rameni.

Fotografie: BetterMe, Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]