Buchty na břiše ze dvou ingrediencí

Mít břicho ploché, pevné jako z oceli s lehce vyrýsovanými svaly je přáním téměř každé ženy i muže. Musíte uznat, že takové břicho vypadá rozhodně sexy.  Pokud se i vy chcete takovým skvostem letos blýsknout na pláži, pak je nejvyšší čas začít „péct“.

Vidíte-li nějakého člověka s takovým břichem, kde se pyšní svaly, věřte, že to není dáno pouze geneticky. Prozradíme vám, že svaly na břiše má úplně každý. I vy. Bez nich byste vrávorali a nedokázali stát rovně. Jen je máte krapet stydlivé a ukrývají se pod přikrývkou tuku. Pravdou je, že pokud chce člověk mít buchty na břiše, musí počítat s tím, že to stojí nějakou tu námahu a čas. Na břišní buchty potřebujete pouze dvě ingredience: správný jídelníček a cvičení.

Správný jídelníček

Chcete-li docílit buchet na břiše anebo alespoň vánočky a vyrýsovaných svalů, musíte odlehčit jídelníček. Vyřadit cukry, bílou mouku, jíst pravidelně a hlavně s mírou. Dokud budete mít na sobě vrstvy tuku, svaly vidět nepůjdou. Jídelníček hraje v tomto případě zásadní roli. Bez něj můžete dřít jak mezci, cvičit břicho, běhat maratón, jezdit na kole, ale bohužel. Právě břicho je otázkou správného jídelníčku.

Bez správného jídelníčku si můžete nechat zdát. Jak takový jídelníček vypadá? Prostě zdravý jídelníček každého sportovce. Na internetu najdete mraky receptů a návodů, co jíst a co naopak nejíst. Zaměřit se na hromady zeleniny, ovoce jen některé, jíst libové maso, jogurt s živými kulturami, tvaroh, vejce a zkrátka bílkoviny. Úplně vyřadit cukry, bílou mouku a výrobky z ní, žádné sladké limonády, banánky v čokoládě, chipsy, solené oříšky, hamburgery, pizzu, hranolky, řízky apod. Většinou vám stačí zdravý selský rozum a sami brzy pochopíte, které jídlo ano a které ne. Nedoporučují se ani přílohy, jako bramborová kaše, bílá rýže, těstoviny.

Cvičení

Tak tady je to asi jasné. Cvičit musíte nejen břicho, ale celé tělo. Asi by nebyl pěkný pohled na pavoučí nožky, povislé paže a vypracované bříško. Při cvičení se doporučuje hlavně dynamika. Klasické kardio není špatné na hubnutí, ale dynamika je lepší. Proč? Protože ačkoliv s kardio cvičením spálíte ve správné kardio zóně více než při dynamickém cvičení, tak díky dynamiky hubnete ještě v okamžiku, kdy sedíte na gauči a klepete si na ramena, jak perfektní trénink jste zvládli. Suma sumárum ve finále spálíte více.

Navíc dynamika přispívá k posílení těla. Výtečný je například kettlebell, ale i kruhové tréninky, crossfit, bodycamp a jiná dynamická cvičení zaměřená na kondici i sílu. A samozřejmě přidat i cviky na břišní partie. Když vydržíte, můžete za 3 měsíce chodit jak pávi. To platí pro lidi, kteří nemají těžkou nadváhu. Jinak je ta doba logicky mnohem delší.

Obrázek: pixabay.com