Efektivní cviky, které pomohou s hubnutím. Stačí pár minut denně

Fotografie: Freepik

Myslíte, že k tomu, abyste měli vysportovanou postavu potřebujete hodiny a hodiny tvrdého tréninku a neustále odpírání? Není to nutné. I díky cvičení pár minut denně můžete být ve skvělé formě a vypadat výborně.

Nejde o žádné zázraky, ale soubor chytře promyšlených cviků, které vám umožní trénovat efektivně a tak, aby byly výsledky skutečně vidět.

Cvičte doma

V dnešní době existuje mnoho účinných cvičení, která vám mohou pomoci dosáhnout všech vašich cílů v oblasti krásy a zdravého životního stylu. Hlavní věc je vědět, co chcete, a poté zvolit správná cvičení pro různé části těla. Cvičení doma je stejně účinné jako cvičení v tělocvičně – jde jen o to dát si jej ve svém denním programu jako prioritu, která vám dává smysl a na kterou se těšíte.

Dnes bychom vám rádi představili seznam 7 cviků, které nejsou složité, zvládne je úplně každý, ale mají skvělé výsledky ve formování postavy.

Zvedání nohou

Stačí se položit na záda na podložku. Soustřeďte se na to, aby bedra zůstala při každé pohybu nohou pevně na podložce. Tak je nebudete přetěžovat a vyhnete se bolestem zad. Natažené nohy zvedejte nahoru až do fáze, kdy břicho přestává pracovat a nohy jsou s tělem v úhlu 90 stupňů. Poté opět položte dolů. Opakujte desetkrát.

Zvedání pánve

Zůstaňte ležet na zádech, pokrčte kolena a pánev zvedejte směrem ke stropu. Zároveň aktivujte hýžďové svaly. Opakujte desetkrát.

Sklapovačky

Ty známe asi všichni. Posilují zejména horní břišní svaly. Položte se na záda, kolena pokrčte a zvedejte hlavu až tak, abyste odlepili lopatky od země. Opakujte desetkrát.

Stěrače

Skvělým cvikem na šikmé břišní svaly jsou právě tyto dobře známe stěrače. Lehněte si na záda. Nohy dejte nahoru a tentokrát je nespouštějte rovně dolů, ale pohybujte s nimi ze strany na stranu až tam, kam vám to vaše svaly dovolí. Soustřeďte se, aby bedra ležela na zemi.

Superman

Je potřeba posílit i záda. Položte se na břicho, ruce i nohy natáhněte do dálky. Poté obě ruce i obě nohy zvedněte nahoru a pohybujte střídavě pravou a levou rukou i nohou. Opakujte desetkrát.

Sklapovačky s motýlem

Postupujte stejně jako při běžných sklapovačkách, ale tentokrát mějte nohy pokrčeny tak, aby vytvářely tzv. motýlka. Zapojí se zase jiné svalové struktury.

Zvedání nohou na boku

Nyní se položte na pravý bok, spodní nohu pokrčte, druhou nechte nataženou a pohybujte jí směrem nahoru a dolů. To zopakujte i na druhou stranu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]