Pekáč buchet na léto ještě stihnete. Jednoduché domácí cviky na břišní svaly promění sny v realitu

Fotografie: Depositphotos

Pevné břišní svaly na léto ještě stihnete. Pokud se vám nechce docházet do posilovny, pořiďte si domů činku nebo míč a zkuste si několik domácích cviků na břicho, které vám zajistí pekáč buchet.

Kdo by nesnil o pevném a plochém bříšku plném svalů. Bohužel nic není zadarmo a na takovém snu se musí tvrdě pracovat. Je potřeba cvičit, cvičit a zase cvičit. Pokud se vám nechce navštěvovat posilovnu plnou lidí nebo jste na tom špatně časově a raději si zacvičíte doma, zkuste následující cviky na pekáč buchet. Budete potřebovat 2 činky o hmotnosti 1 kg. Více prozradila fyzioterapeutka Jennifer Mathe.

Jednoduchý cvik ve stoje

Postavte se rovně, nohy na šířku ramen. Zpevněte břišní svaly a zvedněte 1 činku nad hlavu tak vysoko, jak je to možné. Napočítejte do 10 a poté se vraťte do výchozí polohy. Toto opakujte alespoň 5x, popřípadě tolikrát, kolikrát zvládnete. Cvik se může zdát jednoduchý, ale je velmi účinný.

Střídání pravou i levou nohou

Tentokrát se položte na zem, pokrčte kolena a do ruky vezměte činku. Opět držte břicho zpevněné. Mírně zvedněte pravou nohu se stále pokrčeným kolenem, aby bylo chodidlo kolmo k tělu. Nyní plynule vystřídejte pravou nohu ze levou. Měli byste cítit spodní břišní svaly. Proveďte 2 série po 10 opakováních.

Sedy lehy s činkou

Lehněte si na záda a pokrčte kolena, jako kdybyste chtěli provést klasické sedy lehy. Ruce natáhněte za hlavu a držte v nich činku. Zpevněte břišní svaly, nadechněte se a s výdechem přitáhněte bradu k hrudníku. Ramena odlepte od podlahy a lokty přitiskněte k uším. Napočítejte do 2 a poté se vraťte do výchozí polohy. Proveďte 2 série po 10 opakováních.

Fotografie: Pexels

Most s činkou mezi stehny

Opět se položte na podlahu, pokrčte kolena, chodidla držte zcela na zemi a mezi stehna umístěte míč nebo činku. Nyní zvedněte hýždě a přeneste váhu na paty. Snažte se zvednout pánev co nejvýše a zatnout hýžďové svaly. Jakmile budete nahoře, počítejte do 10 a opět se vraťte zpět na zem.

Prkno s činkou nebo míčem

Položte se na zem, tentokrát břichem na podlahu. Činku nebo míč si vložte mezi stehna, aby vás to nutilo držte nohy pevné a blízko u sebe. Nyní odlepte celé tělo od země a držte se pouze na předloktí a prstech u nohou. Celé tělo by mělo být v jedné rovině těsně nad zemí. Buďte celí zpevnění. Nahoře počítejte do 20 a spusťte se zpět dolů. Proveďte 3 opakování.

Zdroj: Healthline