Jednoduchá cvičení, která podpoří zdraví vašich cév a zvládnete je z pohodlí domova

Abyste svůj krevní oběh efektivně podpořili, je důležité zařadit do svého života pravidelné cvičení. Občas postačí i obyčejná procházka, která dobře prokrví zejména dolní končetiny. My vám zde přinášíme efektivní cvik, který vaše cévy v těle posílí. Tím mimo jiné předejdete i vzniku různých civilizačních nemocí.

Jak na cvičení, které podpoří krevní oběh?

Výchozí poloha tohoto cvičení je vleže na zádech. Pod sebou byste měli mít tvrdou podložku. Cvičit lze na podlaze, nebo také na tvrdším lůžku. Poté ruce natáhněte před sebe a celý trupem se zvedněte.

V další fázi následují nohy. Ty zcela narovnané zdvihněte nad podložku (zhruba 30 až 40 cm). Dívejte se před sebe a během cvičení nezapomeňte pravidelně dýchat nosem. Zaměřte se na oblast svého pupku. Pokud uděláte cvik správně, měli byste v této oblasti cítit napětí.

Fotografie: Pixabay

Jaké efekty má výše uvedené cvičení?

Kromě toho, že tímto cvičením zlepšíte prokrvení svého těla, přispějete i k eliminaci tvorby plynů, nebudete tak trpět častým nadýmáním. Také zpevníte své břišní svaly, zlepšíte obecně trávení a posílíte i svalstvo na dolních končetinách. Pomoci může tento cvik i k léčbě chronických nemocí gastrointenstinálního traktu.

Další metody, které pomohou vaše cévy udržet v kondici

Pravidelný pohyb je vesměs jednou z hlavních metod, která může vaše cévy udržet dlouhodobě v kondici. Avšak zaměřit byste se měli i na zdravou životosprávu. Do jídelníčku je vhodné zařadit například borůvky, kajenský pepř, nebo česnek.

Fotografie: Pixabay

Doplnit byste měli i vitamíny a minerály. Konzumujte tedy více zeleniny a ovoce a vyhýbejte se vysoce tučným potravinám. Preferujte spíš dušení a vaření, před smažením a pečením. Zaměřte se na zdravé nenasycené tuky a sacharidy.

Na cévy nemá příznivý vliv ani velké množství konzumovaného alkoholu, proto jeho spotřebu omezte na minimum, nebo jej zcela vylučte ze svého života. Také kuřáci jsou, co se týká zdraví cév více ohroženi. S výhodou je tedy do budoucna zvážit odvykání kouření, můžete si tak prodloužit kvalitní život.

Čas od času si dopřejte i celkovou detoxikaci organismu. Tu podpoříte zejména dostatečným příjmem tekutin (bylinné čaje, čistá voda, zeleninové šťávy). K očistě organismu přispějí i tyto druhy potravin: červená řepa, dýně, mrkev, celer, petržel, nebo rajčata.

Fotografie: Pixabay

Úvodní Fotografie: Freepik