Jednoduchá cvičení pro pevnější nohy a zadek

Asi každá žena touží mít kulatý a pevný zadek. Důležité je bezpochyby zařadit celkový pohyb a upravit jídelníček. Cviky, které vám dnes přinášíme lze cvičit doma, venku, na zahradě či hotelovém pokoji. Použít můžete pro zpestření cviku i zátěž, ale vystačíte si i s vlastní váhou. Důležité je pouze pravidelné cvičení.

Dřepy

Dřepy byly, jsou a budou vždy tím neúčinnějším cvikem na spodní partie. Existuje velké množství různých stylů dřepů a vyplatí se střídat je a zařadit minimálně 4 až 5 stylů dřepů do jednoho cvičení. V příštím cvičení je můžete obměnit. Může se jednat o dřep na úzko, sumo dřep, dřep o jedné noze, hluboké dřepy, dřepy s výskokem, dřep s výkopem nebo zanožením a mnoho dalších. Inspiraci najdete v přiložením videu. Dřepů zařaďte minimálně 100 do jednoho cvičení.

Výpady

Hned vedle dřepů patří k dalším známým a účinným cvikům výpady. I výpadů existuje několik typů, které můžete střídat. Výpady do stran, dopředu, dozadu a různě si je ozvláštnit. Opět vkládáme video pro inspiraci. Jakmile dokončíte dřepy, můžete se pustit do výpadů. Rovněž je jich 100.

Mosty

Tento cvik se provádí vleže na podložce. Aby toho nebylo málo, i tento cvik si lze opeřit. I pro tento případ vkládáme video, kde najdete inspiraci. Troufáte si na dalších 100 cviků?

Cvičení na všech čtyřech I.

I zde je možnost pořádně procvičit zadek hned několika různými cviky. A nemyslete si, že cvičení bez činek bude méně účinné. Při poctivém cvičení vás budou svaly hezky pálit. Pokud by se vám to zdálo přeci jen málo, můžete použít při cvičení posilovací gumy nebo závaží na kotníky.

Cvičení na všech čtyřech II.

A ještě jeden cvik pro vás máme. Kolik toho zvládnete záleží na vaší fyzičce. Klidně začněte tím, že uděláte 50 dřepů, 50 výpadů, 50 mostů a po 50 i cvičení na všech čtyřech. Postupně pak počty cviků zvedejte. Po každém cvičení byste měli svaly cítit, ale ne mít svalovou horečku. Řiďte se tedy tím, co vám říká vaše tělo.

Fotografie: Pixabay