Peeling z kávového lógru pro dokonale krásnou a hladkou pleť

Pijete rádi tureckou kávu, a lógr vyhazujete? Chyba! Velká chyba. Kromě toho, že je kávová sedlina skvělým hnojivem pro kytičky, báječně poslouží také v oblasti kosmetiky jako tělový a obličejový peeling. Nejenže pokožku dokonale „obrousí“ dohladka, ale zároveň jí dodá spoustu vitamínů a zlepší její přirozený vzhled.

Pravidelný peeling je pro zdravou pleť důležitý. Odstraňuje odumřelé kožní buňky a podporuje proces látkové výměny a regenerace kožních buněk. Na trhu je k dostání nepřeberné množství různě kvalitních peelingových přípravků, které jsou nejen drahé, ale v mnoha případech obsahují chemikálie, které pleť mohou naopak poškodit. Je tedy dobrý nápad vyrobit si takovou směs doma. Třeba z kávy.

Odstraňuje vrásky i celulitidu

Káva obsahuje řadu antioxidantů, aminokyselin a kofein, které se podílejí na vyhlazení struktury pokožky, zmenšení či úplné vymizení vrásek, zvyšují tvorbu kolagenu v tkáních a zlepšují tak jejich pružnost a odolnost. Obsah kofeinu navíc pleť ochrání před nežádoucími vlivy prostředí.

Účinek samotné mechanické masáže pokožky navíc podpoří mikrocirkulaci krve v kožních vlásečnicích a uvolňuje průchodnost lymfatických kanálů, což pokožku pomáhá zvlhčovat a navíc eliminuje otoky a celulitidu.

Dejte pozor na alergie

Pro dosažení maximálního účinku stačí peeling aplikovat třikrát týdně. Dejte si však pozor na poraněnou pokožku či kožní choroby, které byste si tím mohli zhoršit. Také je třeba věnovat pozornost případným alergickým reakcím, které se mohou vyskytnout při styku s jednotlivými složkami. Před samotnou aplikací je navíc potřeba pokožku umýt od běžných nečistot, abychom si zbytečně do nepovšimnutých mikrotrhlinek v kůži nezavlekli infekci.

3 recepty na tělový peeling

Obličejový peeling z kávy a medu

Lžičku medu smíchejte s trochou olivového oleje, jogurtem a dvěma lžičkami kávové sedliny. Přísady dobře promíchejte na jednolitou směs, jejíž pomocí poté několik minut masírujte pokožku obličeje. Poté nechte nános na pleti dalších pět minut působit a opláchněte studenou vodou.

Pro použití na pokožku celého těla smíchejte 100 g kávy s polévkovou lžící medu, velkou lžící oleje, 20 kapkami oblíbeného éterického oleje a několika polévkovými lžícemi přírodního sušeného jílu.

Tělový peeling z kávy a cukru

Dvě polévkové lžíce lógru, půl skleničky cukru a lžičku mleté skořice smíchejte s několika velkými lžícemi olivového či mandlového oleje. Můžete přidat pár kapek oblíbeného éterického oleje a kouzelný peeling je na světě. Před aplikací směsi pokožku předem navlhčete vodou.

Peeling z kávy a ovesných vloček

Lžíci spařené kávy smíchejte se stejným množstvím zakysané smetany (obsah tuku nehraje roli). Do hmoty důkladně vmíchejte asi tři polévkové lžíce najemno namleté ovesné vločky. Tato směs se dobře hodí na problematickou pleť, která je díky mikroorganismům žijícím v kysané smetaně krásně vyživená a zahojená.

Fotografie: Pixabay, Pinterest