Péče o vlasy začíná na talíři aneb 8 potravin pro krásu vašich vlasů

Lupy, vlasy polámané, bez lesku, pokožka hlavy suchá a podrážděná. To jsou pouze jedny z mála problémů, které potrápí mnoho lidí. Samozřejmě, že problémy s vlasy mohou mít řadu příčin včetně genetických dispozicí, ale dost možná pramení ze špatného stravování. Společně se dnes podíváme, které potraviny vašim vlasům prospějí.

Losos

Ryby celkově prospívají lidskému organismu, protože jsou nadité zdravými omega 3 mastnými kyselinami. Tělu je musíme dodávat prostřednictvím potravy. Pro vlasy jsou důležité, protože podporují jejich růst, hydrataci a hustotu. Dejte si jednou až dvakrát týdně lososa či jinou rybu a vaše vlasy budou zářit.

Řecký jogurt

Jogurt je zdrojem bílkovin, které jsou stavebním kamenem pro vlasy, nehty, pokožku. Mimo jiné podporuje řecký jogurt lepší cirkulaci krve díky obsahu kyseliny pantotenové. To vede k lepšímu prokrvení vlasové pokožky a podpoře růstu vlasů. Obsažený vitamín B5 působí i proti vypadávání vlasů.

Špenát

Jako většina listové zeleniny je i špenát naditý živinami. Obsahuje množství vitamínu A, vitamínu C, kyselinu listovou a beta-karoten. Společně tyto živiny podporují zdraví vlasové pokožky a udržují vlasy hydratované, tudíž se tak netřepí a nelámou. Mimo špenátu je výtečná i kapusta.

Batáty

Máte vlasy matné – bez lesku? Pak zařaďte do jídelníčku sladké brambory plné beta-karotenu a antioxidantů. Látky obsažené v batátech aktivují žlázy vlasové části, jež stimulují produkci mazu, který chrání vlasy před vysoušením.

Skořice

Skořice zlepšuje cirkulaci krve. Toto chutné a voňavé koření si můžete ráno přidávat do kávy, ale i do kaše či jen tak posypat toast. Díky ní budou vlasové folikuly zásobené kyslíkem i živinami. Vlasové vlákno bude tak vyživené a zdravé.

Guava

Guava – kvajáva obsahuje vysoké množství vitamínu C, která vlasy chrání před lámáním. Nejenže ochráníte své vlasy, ale posílíte svou imunitu.

Luštěniny

Vypadávání vlasů může být způsobeno tím, že vám v těle chybí železo. Jezte proto potraviny bohaté na železo. Mimo masa jsou to sójové boby a luštěniny.

Vejce

Vejce jsou rovněž zdrojem bílkovin a železa. Vejce jsou celkově zdraví přínosné a mimo kvality vlasů ovlivňují i kvalitu nehtů. Dopřejte si minimálně jedno vejce denně.

Obrázek: pixabay.com