Maximální hebkost pro vaše ruce zajistí dodržování jednoduchých pravidel

Closeup of woman hands with manicure over a white background

Krásné a hebké ruce jsou důležitou vizitkou každé ženy. Jenže ruce jsou zároveň naše nejdůležitější pracovní nástroje, které potřebujeme ke všem svým činnostem. Kůže na nich je tedy namáhaná, drsná, poškozená a suchá. Jak je ochránit a znovu jim vrátit ztracenou hebkost a jemnost?

Šetrná mýdla

Mýt si ruce je samozřejmě velmi důležité pro naši hygienu. Málokdo si ale uvědomuje, jak může pravidelné mytí kůži poškozovat. Mýdla obsahují různé chemikálie a kůži také vysušují. Při běžném mytí rukou se snažte vyvarovat příliš horké vodě a silným mýdlům. Sáhněte raději po přírodních jemných mýdlech s pečujícími látkami. Teplá voda a jemná mýdla by si se špínou měla poradit. Velké mytí a drhnutí si nechte na chvíle, kdy to bude opravdu potřeba, třeba po náročném úklidu nebo péči o zahradu a podobně.

Zbavte je odumřelé kůže

Jednou za čas si dopřejte také nadstandardní péči v podobě peelingu. Vystačíte si s obyčejným cukrem a pár kapkami kokosového oleje. Jsou skvělými pomocníky při odstranění odumřelých kožních buněk. Najděte si čas alespoň jednou týdně a uvidíte, jak se to na vašich rukách projeví.

Nepodceňujte chlad

Zejména v zimě je dobré dávat si pozor na to, aby vaše ruce byly stále v teple. Nejde jen o vaše klouby, které mrazem trpí, ale podobně poškozená může být i vaše pokožka, která ještě rychleji ztrácí hydrataci. Rukavice mají svůj jasný účel a pro vás bude jen dobře, pokud je budete nosit.

Ochrana a péče na prvním místě

Jak už bylo řečeno, ruce jsou naším největším pomocníkem. Proto jim jejich pomoc náležitě vracejte. Nejlépe to udělíte tak, že je nebudete vystavovat kontaktu se žíravinami nebo toxickými látkami, které ruce oslabují. Na domácí práce vždy používejte kvalitní ochranné rukavice a ruce si často myjte. Abyste vaše ruce udrželi neustále krásné a vláčné, bylo by dobré jim dopřát průběžnou péči během dne.

Vhodnější jsou krémy s nemastným složením, které se rychle vstřebají a nezanechají na pokožce mastný film. Nemusíte hned kupovat ty nejdražší produkty z drogerie. Vystačíte si třeba i s obyčejnou vazelínou nebo jemným mandlovým olejem. Nezapomínejte ani na nehtovou kůžičku, protože ta také potřebuje hydrataci. Vmasírujte si do ní každý večer kapku pečujícího oleje a uvidíte, jak bude hebká. V žádném případě kůžičku netrhejte či dokonce neokusujte, můžete si poškodit nehtové lůžko či si zanést infekci.

Fotografie: Freepik / Racool Studio

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]