Tuto osudovou chybu v péči o vlasy dělá 94 % žen. Způsobuje pomalý růst nekvalitních vlasů

Fotografie: Kritzolina / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Kvůli této chybě se mnoho žen potýká s problémy se svými vlasy. Pokud ji děláte i vy, raději co nejdříve přestaňte – brzy poznáte velmi pozitivní změny.

Mnoho žen touží po tom, aby jejich vlasy byly vždy co nejkrásnější, rostly zdravě a neměly s nimi žádné problémy. Bohužel však většina z nich dělá tu samou chybu, která je stojí nejen veškeré úsilí, ale také často mnoho peněz. Jak připomíná lékařka Sara Perkins, nejde pouze o to, jakou kosmetiku používáte, ale také o vnitřní zdraví. Růst vlasů totiž může ovlivnit mnoho zdravotních aspektů, včetně vašich hormonů a toho, co jíte.

Pozor na hormony a nedostatek vitamínů

Klíč k vyřešení problémů s vašimi vlasy nespočívá v tom, jakou kosmetiku používáte, ale zejména v hlubší analýze vašeho zdraví a životních návyků. Přestože jejich příčina nemusí být vždy zřejmá, nejčastěji má na to, jakou rychlostí a v jaké kvalitě vám rostou vlasy, vliv hormonální rovnováha a metabolická onemocnění, jako je například cukrovka – tyto neduhy nejenže ovlivňují rychlost růstu, ale také omezují přístup živin k vlasovému folikulu.

Pro udržení krásného účesu byste se také měly zaměřit na to, co jíte, protože existuje mnoho živin, které jsou pro zdraví vlasů a jejich dobrý růst naprosto nezbytné. Jedná se zejména o železo, bílkoviny a klíčové vitamíny, včetně vitamínu A, E a C. Jejich nedostatek může mít negativní vliv nejen na váš účes, ale také celkové zdraví těla, a proto je dobré dbát na jejich zvýšený příjem – například takový nedostatek železa se může projevit právě vypadáváním vlasů či závratěmi, jak jsme nedávno na webu ZdravéStravování.eu upozorňovali.

Škrob z bramborové vody je nejúčinnější látkou, která dokáže zvrátit proces šednutí vlasů

Mytí hlavy a správná strava

Další častou chybu, která ovlivňuje růst vašich vlasů, se týká špatné každodenní péče, jako je například ne příliš časté mytí hlavy. To může v důsledku ucpaných folikul způsobit značné problémy a narušit tak celý ekosystém vlasové pokožky. Pozor, že i naopak příliš časté mytí vlasů nemusí mít pozitivní účinky, neboť byste zbavily pokožku hlavy důležitých olejů, které podporují zdraví folikul. Dbejte také na výběr kvalitních prostředků, zejména byste se měly snažit vyvarovat těm, které obsahují přílišné množství chemických sloučenin.

vypadávání vlasů
Fotografie: Pixabay

Abyste udržely své vlasy krásné, měly byste dle webu HealthLine začít u správné stravy, tedy dbát na dostatečný příjem bílkovin, účinných antioxidantů a samozřejmě také vitamínů a minerálů (viz výše). Zvážit můžete také pravidelné prohlídky u odborníka, který vám poskytne bližší informace o tom, co vaše tělo zrovna potřebuje pro to, aby byl váš účes co nejkrásnější a vy jste mohly podpořit jeho zdraví.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]