Suchá kůže na patách bude minulostí díky efektivní domácí koupeli

Suchá kůže, ale i popraskaná kůže na patách není jen nevzhledná, ale vyznačuje se také nepříjemným pocitem zejména při chůzi. Nadměrné vysýchání kůže na patách je způsobeno především náročnější pohybovou aktivitou či nevhodnou obuví, a vyskytuje se nejčastěji u lidí s genetickou predispozicí pro rychlejší ztrátu hydratace kůže.

Pokud tedy máte sušší pleť, budete se s tímto problémem setkávat obecně častěji především při změnách počasí, a měli byste tedy věnovat zvýšenou pozornost způsobu, jak o svoje nohy pečujete. Zde je zaručený recept, který vám pomůže pokožku na patách optimálně hydratovat, zjemnit a zvláčnit a zajistí její dlouhodobou ochranu.

Prostředek pro péči o kůži na patách – co budete potřebovat

Na tento recept budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 hrnek antiseptické ústní vody
  • 1 hrnek octa
  • 2 hrnky teplé vody

Všechny přísady nalejeme do nádoby a důkladně promícháme. Jelikož se jedná o recept pro jednorázové použití ve formě lázně, můžete si konečný objem roztoku zvolit podle potřeby, vždy je však nutné zachovat dané poměrové složení. Pro běžné používání je lepší zvolit ústní vodu bez agresivního zabarvení, jeho zbytky pak mohou ulpívat na kůži a vytvářet nevzhledné skvrny.

Jak na aplikaci DYI přípravku pro péči o paty

Na rozdíl od standardních přípravků na suchou pokožku na patách, které mají obvykle formu ošetřujícího krému, je připravená směs užívána ve formě lázně. Roztok si nachystáme do nádoby, v níž nohy následně máčíme 10-15 minut. Po vyjmutí z lázně nohy jemně osušíme a ošetříme pemzou.

Není-li účinek roztoku po uvedeném intervalu dostatečný (což se při prvním použití může snadno stát), proceduru můžete znovu opakovat. Po odstranění odumřelé kůže je vhodné pokožku následně hydratovat krémem a nechat chvíli regenerovat, prodlouží se tím celkový účinek přípravku.

Fotografie: Freepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]