Péče o pokožku dětí v zimním období má svá pravidla

Fotografie: Pixabay

Každé roční období je něčím specifické, tím i péče o pokožku. Ať už jde o dítě nebo dospělého. Jakmile si přestanete lámat hlavu tím, jak co nejlépe ochránit dětskou pokožku před slunečními paprsky, přichází doba, kdy musíte budete pro změnu přemýšlet, jak nejlépe ochránit dětskou pokožku v zimě.

Uvnitř přetopeno, vzduch suchý, venku naopak mráz, vlhko a štiplavý vítr. Neustále oblékání, svlékání, přebalování. Není se čemu divit, že chladné počasí je období, kdy je dětská pokožka mnohem víc náchylnější na červenání a podráždění. Nárůst citlivosti pokožky je v tomto období větší.

Osvědčené značky

Vybírejte jen osvědčené značky kosmetických přípravků k ošetření dětské pokožky. Na trhu dnes najdete mnoho krémů určených speciálně pro toto období. Vhodný je například dětský mandlový krém, který dodá hydrataci, výživu a zároveň chrání před podrážděním. V zimě je nanejvýš důležité zamezit ztrátě hydratace.

Oleje

V zimě jsou oblíbené i olejíčky, které maminka nanáší dítku většinou po koupeli, před oblékáním pyžamka. Oleje mají schopnost vydržet na pokožce déle než tělová mléka a krémy. Olejíčky je možné přidávat i do vody.

Hydrataci dětské pokožce dodá i balzám z bambuckého másla, ovšem opět musí jít i přípravek z řad dětské kosmetiky. Mnozí odborníci doporučují pro ošetření pokožky v zimě i vazelínu.

Fotografie: Pixabay

Dětské oblečení

Vedle výběru vhodné dětské kosmetiky hraje klíčovou roli i výběr dětského oblečení. Bezpochyby nejlepší jsou oděvy z přírodních materiálů, které lépe větrají i odvádějí pot. Vhodné je dítěti obléknout více vrstev, abyste mohli z přechodu zimy do tepla dítě snadno podle potřeby svlékat. Pozor dejte také na háčkované/pletené čepičky, svetříky od babiček, aby se nedostaly do přímého kontaktu s dětskou pokožkou, vlna může kousat, škrábat a dráždit.

V zimě bez parfemace

Jestliže má vaše dítko v zimě víc citlivou pokožku, vybírejte rozhodně produkty bez parfemace. To se týká hlavně koupacích produktů – mýdla a šampóny.