Krásná a hebká chodidla díky třem domácím trikům

Po zimě, kterou strávila chodidla v těsné obuvi, potřebují naše nohy zvláštní péči. Zbavte je tedy nejrůznějších otlaků, zdrsnělé kůže i plísní a připravte je na léto, abyste mohli své okolí oslnit krásnými a zdravými chodidly v létě v sandálech. V lékárně či drogerii si sice můžete koupit nejrůznější speciální přípravky. Proč ale zbytečně utrácet peníze? My vám dnes přinášíme několik jednoduchých a zároveň finančně nenáročných receptů na domácí ozdravné kúry, které vašim chodidlům uleví a navrátí jim jejich zdraví a krásu.

Relaxační lázeň s mořskou solí, olivovým olejem a jedlou sodou

Na naši domácí lázeň si připravte jeden šálek mořské soli, jednu polévkovou lžíci olivového oleje a jednu polévkovou lžíci jedlé sody. Nejprve si napusťte adekvátní množství teplé vody, buď do větší mísy či lavoru, ale můžete klidně využít i vanu. Ideální teplota lázně se doporučuje mezi třiceti osmi až čtyřiceti stupni Celsia. Do vody vsypte a vlijte všechny výše uvedené ingredience a vše ve vodě důkladně promíchejte. Míchejte až do té doby, než se jednotlivé ingredience rozpustí. Následně už nezbývá nic jiného než do připravené lázně namočit své nohy a relaxovat alespoň po dobu deseti až patnácti minut. Poté si nohy opláchněte obyčejnou vodou a můžete jim případně dopřát další zkrášlovací procedury, jako je odstranění odumřelé kůže, která je teď krásně měkká, ošetření hydratačním krémem či nalakování nehtů.

Očistná lázeň s peroxidem a jedlou sodou

Na tuto lázeň budete potřebovat pouze dvě čajové lžičky peroxidu vodíku a dvě čajové lžičky jedlé sody. Všechny tyto ingredience vložte a rozpusťte v adekvátním množství teplé vody a následně do lázně namočte svá chodidla. Kúru nechte působit po dobu přibližně dvacet minut. Na závěr chodidla opláchněte vlažnou vodu, osušte a ošetřete regeneračním krémem. Kombinace peroxidu a jedlé sody je téměř zázračná a vaše chodidla budou díky nim zase brzy zdravá, krásná a sametově hebká.

Kúra s citronovou šťávou

Pokud vás trápí ztvrdlá kůže na patách, vyzkoušejte citronovou šťávu a aspirin. Stačí v hmoždíři rozdrtit pět tablet aspirinu a smíchat je se šťávou vymačkanou z jednoho citronu. Vše dobře promíchejte a vzniklou směs naneste na umytá a osušená chodidla, především na místa, kde vás trápí ztvrdlá kůže či infekce. Kúru nechte působit po dobu přibližně dvacet minut. Poté směs z chodidel za pomoci teplé vody a pemzy odstraňte. Na závěr ještě jednou chodidla opláchněte vlažnou vodu a ošetřete regeneračním krémem. Stejným způsobem kúru opakujte dvakrát až třikrát týdně a brzy svá chodidla nepoznáte.

Fotografie: Pixabay